Hırsızlar Gemi Azıya Aldı!..

Son günlerde sık sık gündeme gelen motosiklet hırsızlığı vak'alarının sonuncusu 'hırsızlar gemi azıya almış' dedirtti. Bodrum’da işletmecilik yapan İlyas Kılınç adlı vatandaşın motosikleti kaşla göz arasında, gözünün önünde çalındı.

Hırsızlar Gemi Azıya Aldı!..

Müsgebi Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde Sokak Pilavcısı adlı dükkanı işleten 28 yaşındaki İlyas Kılınç, sabaha karşı bir müşteriden gelen sipariş götürmek üzere dükkanın önüne gelerek motosikletini park etti. 

Müşterinin siparişini almak için dükkanın içine giren Kılınç, arkasını döndüğünde tanımadığı bir erkek şahsın motosikletinin üzerine binerek uzaklaştığını gördü. Kılınç, Turgutreis istikametine doğru hareket eden hırsızı yakalamak için başka bir motosikletle peşine düşse de hırsız gözden kayboldu. Kılınç, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etti. 

Yaşadığı talihsiz olay ile ilgili Kent Haber’e açıklama yapan İlyas Kılınç, 35 EA 3107 plakalı motosikletini gören vatandaşların emniyet güçlerine haber vermesini de isteyerek şunları söyledi;

“Müşterinin siparişinin hemen götürmek için aceleyle dükkanın içine girdim, anahtarı da üzerinde bırakmıştım. Dükkanın içine girdiğimde 20-25 yaşlarındaki esmer 175 – 180 boylarındaki erkek bir şahsın motosikletimin üzerine binerek uzaklaştığını gördüm. Arkasından yetişmek için dükkandaki başka bir motosiklete bindim ama çalınan motorum 400’lük olduğu için arkasından yetişemedim. Şahıs Turgutreis istikametine kaçtı. Polise müracaat ettim, kamera kayıtları incelemeye alındı” dedi.