Karahan’dan, Sedef Kabaş’a Selam

CHP Bodrum İlçe Örgütü İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, belediye başkanları ve milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda ilçe başkanı Halil Karahan, Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’a selam yolladı.

Karahan’dan, Sedef Kabaş’a Selam

Konacık Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Milletvekilleri Suat Özcan ve Süleyman Girgin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye gelen İlçe Başkanı Halil Karahan, Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’a selam yollayarak “Sadece bir atasözünü söylediği için tutuklanan Sedef Kabaş’a Bodrum’dan selam yolluyoruz.” dedi. Karahan, konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Bu ilk ne de son. Yürüdüğümüz bu zorlu yolda elbette bedeller olacaktır. Kapsayıcı bir şekilde son virajı birlikte dönmemiz gerekmektedir. Geldiğimiz noktada bir tarafta sarayın şatafatlı sofraları, bir taraftan da pazar artıklarından evine yemek yapmaya çalışan kadınlarımız. Buradan selam yolluyoruz. Sözdür, mutlaka bu iktidar değişecek, sarayı saltanatı yıkılacaktır. Yıllar önce ‘Ananı da al git’ dediler ama çiftçilerimiz analarını da alıp gitmediler. Direnen çiftçilere selam olsun. Onların da haklarını savunacağız. Onlar da Millet İttifakı iktidarında haklarını alacaklar. Basit bir işletmenizde personel bile yapmayacağınız insanlar hükmeder duruma geldi. Ancak akademik kariyeri yüksek bu ülkenin çocukları, KPSS’deki rezaleti görüyoruz. Özgürlükleri savunan, asla bir adım geri atmayan Boğaziçili çocuklara da buradan selam yolluyoruz.”

Karahan’ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.