Karşanbaş'ın Sergisi Ziyarete Açıldı

Neriman Karşanbaş’ın “Karya Prensesi Masalı” isimli “Resim ve Seramik Sergisi”, ziyaretçilerini ağırlıyor.

Karşanbaş'ın Sergisi Ziyarete Açıldı

Yaşadığı coğrafya Bodrum’un doğa ve tarihi zenginliğinden etkilenerek, zamansız mekansız fantastik eserler ortaya çıkaran ve çalışmalarında izleyiciyi, insan– doğa ilişkilerini, yaşam biçimini sorgulamaya ve hissetmeye davet eden Neriman Karşanbaş’ın resim ve seramik çalışmalarından oluşan sergisi, Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde açıldı. 

Mor renk ile sanatını ve yaşam tarzını bütünleştiren sanatçının 12. kişisel sergisinde mor renklerin hakim olduğu 40 adet eseri bulunuyor. 

Sergisinin açılışında Kent Haber’e açıklamalarda bulunan Neriman Karşanbaş, şunları dile getirdi:

“Resimlerimde genellikle Bodrum’u anlatıyorum. Resimlerimde ağırlıklı olarak mor renk ve tonlarını kullanıyorum ama Bodrum’u resmettiğim için maviyi de ekledim. Her türlü düşünceye sahip insanların birbirini severek, birbirine saygı duyarak, özgürce düşüncelerini ifade etme ve özgürce yaşama hakkı var. Ben de bunu çintemani motifleri ile ifade etmeye çalıştım. Kalp gözü, dünya gözü, akıl gözüyle farklı bakış açılarına sahip gözlerin bir arada birbiriyle uyumlu bir şekilde yaşamalarını simgeledim.”

Sergi, 24 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.