Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 11:05:16' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 11:05:16' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=11 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657533

KOCADON CEZAEVİNDEN İŞTE BÖYLE ÇIKTI!

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Bodrum Belediyesi'ne yönelik düzenlenen...

KOCADON CEZAEVİNDEN İŞTE BÖYLE ÇIKTI!
Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Bodrum Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyonda aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da bulunduğu 9'u tutuklu, 69 sanığın yargılandığı davanın 2.günü yapılan duruşma sonrasında, aralarında Kocadon'un da bulunduğu 8 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Muğla Adliyesi'ndeki duruşma salonunun yeterli olmaması nedeniyle Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.
''İhaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'' iddialarıyla tutuklu yargılanan Mehmet Kocadon, Mehmet Özsert, Haluk Aytı, Onur Çevik, Oktay Baysal, Niyazi Doğan, Yüksel Aslan, Saim Görgülü ve Vahit Kara ile tutuksuz yargılanan bazı sanıklar duruşmaya katıldı.
Dün başlayan ve sanıkların çok olması nedeniyle bugün de devam eden davada, sanıkların ifadeleri alındı.

Sanık avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme heyeti, Mehmet Kocadon, Haluk Aytı, Onur Çevik, Oktay Baysal, Niyazi Doğan, Yüksel Aslan, Saim Görgülü ve Vahit Kara'nın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına, Mehmet Özsert'in ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Demokrat Parti İl Başkanı Zekai Alper, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun ve zorlu bir süreçten sonra Kocadon ve 7 arkadaşının tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını söyledi.

Bu süreçte herkesin Kocadon'un eşi ve çocuklarıyla dayanışma içinde olduklarını anlatan Kocadon, ''Allah bir daha böyle günler göstermesin. Mehmet Kocadon belediye başkanlığı görevi sürecinde hiç bir olumsuz işin altına imza atmamıştır. Bunun ortaya çıkmasından dolayı da çok mutluyuz. Kocadon'un tahliyesi tüm ailesine, Bodrumlulara ve Demokrat Partililere hayırlı olsun'' dedi.

MUTSO binası önünde bekleyen ve tahliye haberini alan sanıkların yakınları da sevinç gösterisinde bulundu.

Öte yandan, duruşma sırasında fenalaşan Niyazi Doğan'a duruşma salonuna çağrılan 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti.

Mehmet Kocadon ve diğer tutuklular mahkemenin gün içinde verdiği kararının ardından 3 ay tutuklu kaldıkları Muğla E Tipi Kapalı cezaevinden akşam saatlerinde tahliye edildiler. Kocadon cezaevi çıkışında ilk önce kızı Pelin’e sarıldı. Duygusal anların yaşandığı karşılaşmada Kocadon bir süre kızına sarılarak ağladı. Daha sonra annesi Fatma Kocadon’a sarılan başkan annesinin elini öptü ve uzun süre ağladı. Kocadon daha sonra eşi Hülya Kocadon’a sarıldı.

Cezaevinden çıktıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Kocadon “ Bizim tek suçumuz Bodrum’a hizmet vermekti. Bugün burada gördüğüm sevgi selinden sonra daha güçlü bir şekilde Bodrum’a hizmet vermek için çalışacağım. Kaldığımız yerden hizmet etmeye devam edeceğiz. Bodrum’u yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Mehmet Kocadon ve beraberindekiler uzun bir konvoy oluşturarak Bodrum’a doğru yola çıktılar. Tutuksuz yargılanmak üzere salıverilen Mehmet Kocadon ve arkadaşları için Bodrum’da karşılama hazırlıkları da akşamüzeri saatlerinde başladı. Edinilen bilgilere göre Bodrum Belediyesi ekipleri Kaymakamlık’tan aldıkları izinle Bodrum Belediye Meydanında süsleme çalışmaları başlattı. Kocadon ve beraberindekilerin akşam 22:00 sularında Bodrum’da olması bekleniyor.