Koronavirüse Kayıplar Sürüyor...

Koronavirüs salgınında son haftalarda vaka sayılarında artış yaşanırken, özellikle kronik rahatsızlıkları bulunan ileri yaştaki vakalarda hastalık daha ağır ve ölümcül seyrediyor. Son olarak Bodrum’da 93 yaşındaki bir kadın hasta koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Koronavirüse Kayıplar Sürüyor...

Ülke genelinde son günlerde koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanıyor. Türkiye'de son 24 saatte 146 bin 386 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 46 kişinin testi pozitif çıktı, 63 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1310 oldu, 9 bin 231 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı ise 2 milyon 659 bin 93'e yükseldi.

Koronavirüs özellikle kronik rahatsızlıkları bulunan yaşlı bireyleri daha ağır etkiliyor. Bodrum’da son olarak 93 yaşındaki bir vatandaş hayatını kaybetti. Eskiçeşme Mahallesi’nde yaşadığı öğrenilen Zeynep Çakır adlı vatandaş, koronavirüs tedavisi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi’nde vefat etti. Çakır'ın cenazesi, koronavirüs tedbirleriyle İslamhaneleri Mezarlığı’na defnedildi. 

Öte yandan Kent Haber'e ulaşan yakınları, Çakır'ın 2. doz koronavirüs aşısını olduğunu, geçirdiği kalp krizi üzerine yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındıktan sonra yaşamanı kaybettiğini ifade ederek, Çakır'da koronavirüs belirtileri olmadığını yoğun bakım ünitesinde korona vakaları bulunması nedeniyle tedbir amaçlı önlemler altında toprağa verildiğini söylediler.