Maçlarını Bodrum’da Oynayacaklar

Gaziantep’in Kadınlar Voleybol Birinci Ligi’ndeki temsilcisi Adam Voleybol, deprem sonrası çalışmalarına Bodrum’da devam ediyor.

Maçlarını Bodrum’da Oynayacaklar

Büyük depremin etkilediği illerden biri olan Gaziantep’te spor salonlarında depremzedeler ağırlanıyor. Gaziantep’te çalışmalarına devam edemeyen Kadınlar Voleybol Birinci Ligi B Grubu lideri Adam Voleybol, çalışmalarına Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda devam ediyor. Adam Voleybol, maçlarını da Bodrum’da oynayacak. 

Takım Kaptanı Duygu Üçdağ, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bodrum Belediyesi’ne bize konaklama ve antrenman imkanı sunduğu için teşekkür ederiz. Depremden sonra 4-5 günlük bir toparlanma zamanımız vardı. Şimdi, çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 5 Mart’ta liglere devam ediyoruz. 5 ve 19 Mart tarihlerindeki maçlarımızı Bodrum’da oynayacağız.” 

Üçdağ, hedeflerinin Süper Lig’e çıkmak olduğunu söyledi. 

Takımın antrenörü Cengiz Akarçeşme,  deprem anında Beşiktaş Ceylan maçı için İstanbul’da olduklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Deprem günü Beşiktaş ile oynamıştık, İstanbul’da da tam o kar yağdığı döneme denk geldi. Gece saat 02.00’daki uçağımız iptal olmuştu. Zaten 2 saat sonra da deprem oldu. Çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Şu anda Antep’teki salonlar afet merkezine dönüştü. Evleri yıkılan arkadaşlar, salonlarda kalıyorlar. Zaten ligin bitimine 5 hafta kalmıştı. Bizim federasyona yaptığımız başvurunun ardından maçlarımızın Bodrum’da oynanmasına karar verildi. Ayrıca Ankara ve İstanbul deplasmanlarımız var. Ligi burada bitirecek gibi görünüyor. Bize burada konaklama ve antrenman desteği veren herkese teşekkür ediyoruz.”