MHP’de Tayyar Şafak Yeniden Başkan

MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda 14. Olağan Kongre yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Tayyar Şafak yeniden başkan oldu.

MHP’de Tayyar Şafak Yeniden Başkan

Nurol Kültür Merkezi’nde yapılan ilçe kongresine MYK Üyesi, MHP Siyasi Etik Kurulu Sekreteri ve Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Bahadır Alperen, MYK Üyesi Metin Arı, Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat’ın aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede faaliyet raporu ve mali rapor okunarak ibra edildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de mesajının okunduğu kongrede konuşan Bahadır Alperen, Bodrum’daki kongreye katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek şöyle dedi;

“Buradaki kongrenin ardından 2 tane kongremiz var, onları tamamlayacağız. Çarşamba günü sayın genel başkanımız, hareketimizin bilge lideri büyüğümüze ‘Efendim, kongreye gidiyorum. Bodrumlu, Muğlalı hemşerilerime gidiyorum. Bir emir ve talimatınız var mı?’ diye sordum. Sayın genel başkanımız ‘Bodrumlu hemşerilerime, selam edin. Onları gönülden seviyorum ve inşallah onlardan mutlak bir zafer bekliyorum’ dedi.”

ŞAFAK; "BODRUM’DA YEREL YÖNETİMİ KAZANACAĞIZ!"

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Cennet mekan Başbuğ merhum Alparslan Türkeş’in izinde, bilge liderimiz sayın Devlet Bahçeli’nin emirleri ile Bodrum’da göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çeşitli faaliyetlerde halkımızla buluştuk. Sorumluluklarımızın her geçen gün arttığının bilinciyle yaptığımız faaliyetleri asla kafi görmemekteyiz. Her bir vatandaşımıza daha yakın olarak MHP’nin varlığını, samimiyetini, ülküsünü bir kez daha göstermek ve hissettirmek istiyoruz. Merkezi yönetimle, yerel yönetimin arasında tam bir uyumun sağlanması için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. İstikrar ve hizmet için Bodrum’da yerel yönetim seçimlerini yüce Allah’ın izniyle hep beraber çalışıp kazanacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile yapılan seçimde yeniden ilçe başkanı seçilen Tayyar Şafak’ın yönetim kurulu asil üyeler şu isimlerden oluştu; 

Lokman Can, Abdulkadir Macit Oğuzata, Adem Kepenek, Adil Yılmaz, Ali Şenli, Anıl Özel, Arzu Durmuş, Asım Ercan Akçakın, Aylın Bal, Berrin Yılmaz, Çiğdem Songül Aktaş, Devrim Altay, Harun Karagöz, Haşim Işık, İkram Erez, Veli Yılmaz, Serdar Kalbur ve Yücel Cengiz.

Yedek üyeler; Ali Akay, Ali Kemal Kağnıcı, Arif Argu, Cemal Sarı, Ceyhun Önder, Deniz Kağnıcı, Emre Karadağ, Feride Turan, Görsev Yıldız İzmirli, Hakkı Akgül, İlhamı Yaradan, Mustafa Alemdar, Orhan Katar, Selçuk Çiftçi, Tayfun Kayacan, Turgay Özel, Yaşar Durmuş ve Yeşim Hanifioğlu Dinçer.