Müftülükten Bayram Namazı Açıklaması

Bir ay boyunca Ramazan-ı Şerif'i idrak edip bayram sabahı namaz ibadetlerini idrak edecek olan Müslümanlar bayram namazı saatlerine odaklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı.

Müftülükten Bayram Namazı Açıklaması

Ramazan Bayramı’nın ilk günü yarın kılınacak namazla idrak edilecek. Tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da bayram namazı heyecanı camilerde yaşanacak. Pandemi kurallarına uygun olarak kılınacak bayram namazı sabah namazının ardından güneş doğduktan sonra kılınacak. Bodrum’da yaşayanların merak ettiği soru ise bayram namazının saat kaçta kılınacağı...

BODRUM’DA BAYRAM NAMAZI KAÇTA KILINACAK? 

Bodrum Müftülüğü’nden yapılan bilgilendirmeye göre Bodrum’da Ramazan Bayramı namazının camilerde 13 Mayıs Perşembe sabahı saat 06.35’te kılınacağı ilan edildi. 

Bayram namazını camilerde eda edecek vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen göstermelerini istirham eden Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı “Gelişiyle bizlere rahmet, bereket ve huzuru yaşatan, zihin ve gönül dünyamızı, bağışlanma, arınma ve takva ile süsleyen Ramazan ayının ardından, barış, kardeşlik ve muhabbet iklimi Ramazan Bayramı’na girmiş bulunuyoruz. Ramazan Bayramı’nın İslami bilincimizin ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olması temennisiyle, sağlık ve huzur içinde nice bayramlara erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek Bodrum halkının Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Kapancı, vatandaşların evlerine en yakın camilerde bayram namazı kılabileceklerini belirterek maske ve mesafe kurallarına uyarak kendi seccadeleri ile bayram namazlarının kılınacağını dile getirdi. 

Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı Filistin halkının yaşadığı zulmü de dile getirerek “Bayram sabahı dualar mazlum Filistinli müslümanlar için” dedi.