Onarım Tamamlandı Yol Trafiğe Açıldı

Bu sabah saatlerinde su ana isale hattı patlaması nedeniyle trafik akışının tek şeritten sağlandığı Torba – Gölköy yolunda, patlağın onarılmasının ardından trafik akışı normale döndü.

Onarım Tamamlandı Yol Trafiğe Açıldı

Son 2 haftadır Bodrum’da hemen hemen her gün patlayan su ana isale hattı, bugün sabah saatlerinde Torba–Gölköy yolunda patladı. Patlama ile birlikte tonlarca su tazyikle havaya yükseldi. Yoldan geçenler, kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Kimi sürücüler ise olan biteni anlamaya çalıştı. 

İhbarın ardından patlama noktasına giden MUSKİ ekipleri hatta giden suyu kesti. Hattaki suyun tamamen boşalmasından sonra patlağın olduğu noktada tamire başlandı. Büyükşehir Zabıtası tarafından yolda trafik akışı tek şeritten verildi. Ekipler, akşamüstü saatlerinde tamiri tamamladı. Yol, çift şeritli olarak trafiğe açıldı. 

MUSKİ Genel Müdürlüğü, DSİ tarafından yaptırılan ve 2012 yılında işletmeye alınan isale hatları ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada hatların arızalı olduğunun mahkeme tarafından görevlendirilen bilirkişi tarafından kayıt altına alındığını ve ivedilikle bu hatların yine DSİ tarafından yenilenmesi gerektiğini vurgulamıştı. Konu, DSİ tarafından henüz bir işlem yapılmaması nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce yeniden yargıya intikal ettirildi. Yargı sürecinin devam ettiği bildirildi.

Sorumlunun kim olduğuna dair kamuoyunda tartışmalar sürerken ilçede her gün patlayan hatlar, vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit ediyor. Vatandaşlar, isale hatlarının bulunduğu yollardan geçerken büyük tedirginlik yaşıyor. Son bir ayda ulusal çapta yayın yapan medya kuruluşlarında defalarca yer bulmasına rağmen sorunla ilgili herhangi bir somut adım atılmaması da vatandaşın tepkisini çekiyor.