Polis Memuru Yangöz'den Acı Haber!

Ortakent'te operasyon düzenlenen bir adreste çıkan çatışmada ağır şekilde yaralanarak Bodrum Acıbadem Hastanesi'nde tedavi altına alınan polis memuru Ercan Yangöz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 26 yaşındaki Yangöz'den gelen bu acı haber meslektaşlarını ve yakınlarını üzüntüye boğdu.

Polis Memuru Yangöz'den Acı Haber!

Edinilen ilk bilgilere göre polis ekipleri, bir grup suçluya yönelik edindiği istihbarat çerçevisinde Yahşi Mahallesi Giritliler Sokak'ta bulunan bir adrese operasyon düzenledi. Operasyon sırasında zanlıların emniyet güçlerine silahla karşılık vermesi üzerine silahlı çatışma başladı. Çatışmada 1'i ağır olmak üzere 2 emniyet mensubu yaralandı. İhbar yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Ambulansa alınan yaralı polisler, hastanelere sevk edildi. Yaralılardan Ercan Yangöz Acıbadem, Abdulkadir Doğan ise Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Haberi alan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan ve İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan hastaneye geldi.

Göğsüne isabet eden 4 kurşunla yaralanan ve durumu ağır olan 26 yaşındaki Ercan Yangöz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acı haberi alan şehidin ailesi, yakınları ve meslektaşları büyük üzüntü yaşadı.  

Öte yandan zanlıların yakalanması için başlatılan operasyon sonrası 5 kişinin gözaltına alındığı, bunlardan 2'sinin saldırının failleri olduğu bilgisi edinildi.