Sandima'yı da Çöplüğe Çevirdiler!..

Bodrum’un terk edilmiş Sandima Köyü’nde çevreye atılan atık ve çöpler, köye gezintiye giden vatandaşları hem üzüyor hem de tepkilerine neden oluyor. 

Sandima'yı da Çöplüğe Çevirdiler!..

Duyarsız bazı insanların, doğaya, çevreye ve paha biçilmez tarihi mirasımıza gösterdiği özensizlik bu kadar da olmaz dedirtiyor. Yalıkavak Mahallesi’nin ilk yerleşim yeri olan ve yaklaşık 50 yıl önce terk edilen, koruma altındaki tarihi Sandima Köyü’ne gezinti için giden vatandaşlar, büyük bir şok yaşadı. Köyün her tarafının atık ve çöplerle dolu olduğunu görenler bu çirkin manzaraya tepki gösterdi. 

Hafta sonu Sandima Köyü’ne gezinti için gittiklerini söyleyen Selin Biçer adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz hafta sonu Sandima Köyü’ne gezmek için gittik. Her taraf çöp içindeydi. Evlerin içerisine birileri yerleşmiş, kalmış galiba. Hem evlerin içi, hem de evlerin dışı eski eşyalar ve çöplerle doluydu. Nereye kafamızı çevirsek rezil haldeydi. Belli ki o evlere birileri gelmiş, yaşamış ve çöplerini oraya atıp gitmiş. Bütün evlerin içlerinde veya kenarlarında bir çöp yığıntısı var. Her adım başı çöp var. Bir de yanımızda Amerikalı bir arkadaşımız vardı. Onu da oraya götürmek istemiştik. Çöpleri görünce utandık. Acaba yolu iyi olmadığı için mi kontrol edilip temizlenemiyor? Gittiğimizde bir de kamyonet vardı, içerisi çöp doluydu. O çöpleri topluyor muydu, yoksa bırakıyor muydu bilmiyorum” dedi.