Şanssız Sürücü Dehşet Anlarını Anlattı

Bodrum’da motosikleti ile seyrettiği sırada, ana su isale hattının patlaması sonucu köpeği Sofya ile birlikte yaralanan 42 yaşındaki Cemal Serkan Özbey, yaşadığı dehşet anlarını Kent Haber'e anlattı.

Şanssız Sürücü Dehşet Anlarını Anlattı

Dün Ortakent Ali Kelle Ormanı önünde adeta bomba gibi patlayan su hattı, yolda 48 VS 181 plakalı motosikleti ile seyreden Serkan Özbey ve köpeğinin yaralanmasına neden olmuştu. Motosikletin de maddi hasar aldığı patlama sonrası 112 Acil Sağlık ekiplerince Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Cemal Serkan Özbey ve veterinere götürülen köpeği Sofya’nın tedavisi tamamlandı. Ayağından yaralanan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da olay sonrası hastanede ziyaret ettiği Özbey’e, bir haftalık rapor verildi. 

Patlama anı ve Cemal Serkan Özbey’in yaşadıkları ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Bugün hastaneden çıkıp Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki işyerine gelen Cemal Serkan Özbey, dehşet anlarını Kent Haber’e anlattı. Dün olayın olduğu esnada ablasının evinden işyerine gittiğini dile getiren Özbey, şu ifadelere yer verdi;

“Motosikletimle yolda giderken birden sular akmaya başladı. Sulardan kaçıp yoluma devam etmek isterken birden patlama oldu. Motoru sağ tarafa doğru attı. Düştük ve ayağımdan yaralandım. Şu anda üzerine basamıyorum. Üzerine basarken biraz zorluk çekiyorum. Patlama esnasında köpeğim de yanımdaydı. Şükür ikimize de bir şey olmadı.”

Olayın sorumluları ile ilgili yasal süreç başlatacağını dile getiren Özbey, “Bu işin müsebbibi kimse, hangi kurumsa, bunlarla ilgili yasal süreç başlatılacaktır. Avukatım bu konuyla ilgilenecektir. Ne gerekiyorsa, elimizden ne geliyorsa bu konuyla ilgili sorumlularından şikayetçi olacağız. Motosikleti henüz bir ay önce almıştım. Motosiklet de hasar aldı. Köpeğimin sağlık durumu iyi. Ben hastanedeyken hemen veterinere götürüldü. Kız arkadaşım gelip aldı, veterinere götürdü. Onun da kontrolleri yapıldı. Allah’a şükür iyi.” dedi.


Muhabir; Hamdi Yörür