Sıcaklıklar Artmaya Devam Edecek!

Yurdun güney, iç ve batı kesimlerinde hava sıcaklıklarının artmaya devam ederek, mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar Artmaya Devam Edecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi’nden yapılan uyarıya göre önümüzdeki bir haftalık süreçte ülkemiz, Basra Alçak basınç sisteminin etkisinde kalacak. Kuzeydoğu kesimleri dışında yurtta yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli mevzi gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görüleceği, diğer yerlerde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazar gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar daha da artacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bodrum’da da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Sıcaklıkların önümüzdeki 5 gün boyunca gölgede 35-36 derecelerde olması bekleniyor.