Şiddetli ve Aşırı Yağış Uyarısı Var!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Muğla için şiddetli ve yer yer aşırı sağanak yağış uyarısı yaptı.

Şiddetli ve Aşırı Yağış Uyarısı Var!

Bodrum’da önümüzdeki 5-6 gün boyunca aralıklarla sağanak yağış bekleniyor. Yağışın zaman zaman kuvvetini arttırarak sel baskınlarına neden olabileceği ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Meteorolojik verilere göre özellikle Cumartesi ve Pazar günleri, yağışın daha kuvvetli olacağı öngörülüyor. Geçmiş yıllarda sel baskınlarında kötü tecrübeler yaşanan ilçede vatandaşların dikkatli ve duyarlı olması gerekiyor. Özellikle yağışın kuvvetli olduğu anlarda mecburi olmadıkça dışarı çıkılmaması ve riskli noktalarda araçların park edilmemesi gerekiyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Muğla çevreleri için şiddetli ve yer yer aşırı sağanak yağış uyarısında bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Bu gece saatlerinde Kıyı Ege’de başlayacak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yarın (03.12.2021 Cuma) öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetini artırarak, 05.12.2021 Pazar sabah saatlerine kadar aralıklarla şiddetli (76-100 kg/m2) ve yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Şiddetli ve yer yer aşırı yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”