Silahlı Kavganın Tarafları Şok Etti!..

Akşam üstü saatlerinde Konacık'ta yaşanan sopalı silahlı kavga, olayın tarafları ortaya çıkınca şok etti. MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul ile MHP'li Bodrum Belediye Meclis Üyesi İsmail Karaşehirli arasında alacak verecek meselesinden başladığı iddia edilen tartışma önce kavgaya, daha sonra sokakta silah atılmasına kadar gitti.

Silahlı Kavganın Tarafları Şok Etti!..

Edinilen bilgiler ve iddialara göre, her ikisi de inşaat sektöründe işler yapan taraflar arasında çözüme kavuşmayan bir alacak verecek ilişkisi vardı. Henüz resmi olarak teyit ettirilmeyen iddialara göre, konuyu görüşmek üzere biraraya gelen taraflar arasında başlayan tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada Bahattin Kul ve kardeşleri olduğu iddia edilen 3 kişi İsmail Karaşehirli'yi darp etti. Sokağa taşan olay, Konacık'ta Bahattin Kul'a ait işmerkezinin hemen yakınındaki Mezarlıklar Müdürlüğü'nün önünde, İsmail Karaşehirli'nin üzerinde taşıdığı silahı çıkararak karşı tarafa ateş etmesiyle devam etti. Kurşunların şans eseri kimseye isabet etmemesi olayın daha da vahim boyutlara taşınmasının önüne geçti. Olay yerindeki otoparkta bulunan araçlardan birinde de sopayla meydana geldiği tahmin edilen hasarlar olduğu gözlendi.

Olayın ihbar edilmesinin ardından olay yerine intikal eden emniyet güçleri, aralarında MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul ve Belediye Meclis Üyesi İsmail Karaşehirli'nin de olduğu 5 kişiyi gözaltına alarak karakola götürdü. İsmail Karaşehirli'nin kavga sırasında aldığı darbelerle hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Olay Yeri İnceleme ekipleri de bölgeye gelerek çalışma yaptı.

KUL; "KAVGADA YOKTUM, AYIRMAYA GİTTİM!"

Öte yandan haberimizin yayına girmesinin ardından Kent Haber'i arayan MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, kavganın başlangıcında olayların içerisinde olduğuna dair iddiaları yalanlayarak, olay yerine kavgayı ayırmaya gittiğini söyledi.