Temmuzdan Önce Başlaması Zor!

Bodrum ve Türkiye turizminde önemli bir yere sahip olan Rusya’da dış hat uçuşlarının Temmuz 2020’den önce başlaması beklenmiyor.

Temmuzdan Önce Başlaması Zor!

Rusya sivil havacılık sektörü, “Moskova’dan dış hat uçuşları ne zaman başlayabilir?” sorusu üzerine kafa yoruyor. Birçok yerde olduğu üzere koronavirüs salgını Rusya’da da “gündelik hayatın normallerini” altüst etti. Rusya’ya 1 Mayıs’a kadar yabancıların girişi yasak, tüm uluslararası uçuşlar iptal.

Sivil havacılık sektöründe, “Moskova’dan dış hat uçuşları ne zaman başlayabilir?” sorusu üzerine kafa yoruluyor. Moskova’daki Şeremetyevo Havaalanı’nın ortaklarından, Yönetim Kurulu Başkanı Aleksandr Ponomarenko, Temmuz 2020’den önce uçuşlara başlanmasını beklemediklerini söyledi.

Forbes Dergisi’ne konuşan Ponomarenko, eğer temmuzda uçuşlar başlarsa iyi senaryoda yıl sonuna kadar eski yolcu sayısına dönülebileceğini kaydetti. Turkrus.com’un aktardığı habere göre kötü senaryoda ise normalleşmenin 2021 ortasını bulması bekleniyor.

Özellikle son yıllarda Rusya’dan çok sayıda turist ağırlayan Bodrum’da turizm sezonu en iyimser tabloyla Haziran ayında başlasa bile Rus pazarı açısından olumsuz etkilenecek gibi görünüyor.