Tokat, Kent Ekranlarına Konuk Oldu

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Kent Tv ekranlarında yayınlanan Açık Görüş programının konuğu oldu.

Tokat, Kent Ekranlarına Konuk Oldu

Dünyayı kasıp kavuran ülkemizi de etkisi altına alan koronovirüs salgınıyla ilgili verilen mücadeleye ilişkin görüşlerini açıklamak üzere programa katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat çarpıcı açıklamalar yaptı.

Canlı yayında Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un sorularını yanıtlayan Başkan Tokat, koordineli bir çalışmayla bu salgını en az az zararla atlatmanın mümkün olabileceğini söyledi. "Türkiye'de en çok köye sahip ilçelerden biri olarak Milas'ta özellikle kırsal alanda yurttaşlarımızın bu sıkıntılı günlerde acil ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösteriyoruz” diyen Milas Belediye Başkanı Tokat özetle şu konulara değindi;

"Bütün dünyayı sarsan önemli bir küresel sorunla mücadele ediyoruz. Salgının ülkemize geç gelmesi ve sağlık altyapımızın yeterli olması nedeniyle şu ana kadar başarılı bir mücadele yürüttüğümüzü söyleyebiliriz. Ancak herşeye rağmen sosyal izolasyon konusunda biraz daha radikal önlemlerin alınması gerekirdi. Evde kalmasını istediğimiz vatandaşların bu süre içerisinde tüm ihtiyaçlarını karşılamak devletin görevidir. Bu görevi de en kolay ve pratik şekilde yerel yönetimler vasıtasıyla yapabiliriz. Ancak iktidar bu konuda belediyeleri işin dışında tutmak gibi anlaşılmaz bir tutum sergiliyor. Oysa böylesi kriz ortamlarında siyaset yapmanın ya da siyasi kaygılarla davranmanın kimseye yararı olmaz.”

Milas'ta şu ana kadar üçü ölümlü olmak üzere otuza yakın koronavirüs vakasının tespit edildiğini ifade eden Tokat, kıt olanaklara rağmen belediyenin her türlü sorunda vatandaşın yanında olduğuna dikkat çekerek, tüm yurttaşların bir süre daha mümkün olduğunca dikkatli davranmalarını, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istedi.

Hastalığın yayılmasını geriletmenin de yeterli olmayacağını, bu sürecin ardından ekonomik ve sosyal sorunların üstesinden gelmek için de millet olarak bazı fedakarlıklar yapmamız gerekeceğini belirten başkan, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, davranışlarımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda olduğumuzu ifade etti.

Programın tekrarını Kent Tv ekranlarından, Facebook ve Youtube sosyal medya sayfalarımızdan izleyebilirsiniz.