TÜLOV’dan Atatürk Büstü Kampanyası

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) tarafından 100. Yılında Okullara Atatürk Büstü Kampanyası başlatıldı. İlk etapta Yakaköy’de elinde tespih bulunan Atatürk heykeli kaldırılarak yerine yenisi düzenlenen törenle konuldu.

TÜLOV’dan Atatürk Büstü Kampanyası

Bodrum’da başlatılan kampanya çerçevesinde Atatürk büstünün yenilenmesi ihtiyacı duyulan okullarda büstün yenilenmesi hedefleniyor. 

Yaka Mahallesi'ndeki törene Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, TÜLOV Bodrum Başkanı ve Sözcüsü Av. Remzi Kazmaz katıldı.

Elindeki tespih nedeniyle tartışmalara neden olan heykelin yerine daha çağdaş bir büst koyduklarını söyleyen Kazmaz, “Yakaköy’de ilk ve orta öğretim okulunun bahçesindeki elinde tespih bulunan Atatürk heykelinin yerinden kaldırılarak Çağdaş Cumhuriyet’i temsil eden Atatürk büstünün yeniden okulumuzun bahçesine koyduk. Uzun zamandır eleştirilere konu olan eli tespihli Atatürk heykelini, ilgili işlemlerin yapılması için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ettik. Katkısı geçen kurum ve kişilere teşekkür ederiz. TÜLOV olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında okullara Atatürk büstü kampanyası devam edecektir. Katılım ve destek vermek isteyenler bize ulaşsınlar.” dedi. 

Kazmaz, kampanya çerçevesinde Atatürk büstü olmayan sitelere de büst koymak istediklerini söyledi. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal ise “Bu okulu geçen yıl açmıştık ve Atatürk büstümüz burada mevcuttu. Onu yenileme gereği duyduk. Bütün okullarımızda Atatürk büstü var ama yenilenmesi gereken varsa işbirliği ile bunu hayata geçireceğiz.” dedi.