Turgutreis Arıtma İçin İmzalar Atılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum için çok önemli bir yatırımı daha hayata geçirecek imzaları atıyor. Eylül ayı başında ihalesi yapılıp değerlendirme sürecini geçiren Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi için imzalar, 21 Ocak Perşembe günü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından atılacak.

Turgutreis Arıtma İçin İmzalar Atılıyor

Dünya’nın ve Türkiye’nin en özel turizm merkezlerinden biri olan Bodrum'da başlatılan altyapı çalışmaları sürüyor. Büyükşehir tarafından 160 Milyon TL tutarındaki Dünya Bankası kredisi ile yapılan yatırımla, Turgutreis- Akyarlar bölgesinde 160 kilometrelik kanalizasyon altyapısı gerçekleştirilecek. Gümbet ve Gümüşlük arıtma tesislerinin modernizasyon ihalesi de 15 Ocak tarihinde yapıldı. 

113 Milyon 600 Bin TL Yatırımla Bodrum’un En Büyük Arıtma Tesisi Olacak...

İmzası 21 Ocak Perşembe günü atılacak Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi, Bodrum’un en büyük arıtma tesisi olma özelliğine sahip ve KDV dahil 113 Milyon 600 Bin TL’ye mal olacak. 2 Kademeli olarak planlanmış ve ÇED Olumlu Belgesi de alınmış olan Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin toplam kapasitesi 37 bin metreküp ve 200 bin nüfusa hitap edecek. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum altyapısı için imzaların atılması ve değerlendirme aşamasında olan Gümbet- Gümüşlük arıtma modernizasyon ihalesi ile birlikte toplam yatırımı 400 Milyon TL’yi bulacak. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzaladığı ve inşaatı başlayan Bodrum- Torba altyapı yatırımı da 250 Milyon TL değerinde ve Büyükşehir Belediyesi bu yatırımı 27 yıl gibi bir sürede ödeyecek. 

Bu yatırımlarla, Muğla Büyükşehir Belediyesi şuana kadar Bodrum altyapısı için toplam 650 Milyonluk yatırımı gerçekleştirmiş olacak.