Yağmur Bodrum'u Teğet Geçti...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan gök gürültülü sağanak yağış uyarısının ardından dün gece Ege Bölgesi genelinde yağış etkili oldu, Bodrum'da ise yağış, beklenen miktarın çok altında düştü.

Yağmur Bodrum'u Teğet Geçti...

Akşam saatlerinde Ege Bölgesi kıyı şeridinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağışlar sırasında birçok kentte su baskınları meydana geldi. İzmir ve Kuşadası'nda su baskınları yaşandı. Bodrum'da da etkili olması beklenen yağış, tahmin edilen yağış miktarının çok altında gerçekleşti. Sabaha karşı kısa süreli etkili olan sağanak yağış nedeniyle ilçede herhangi bir olumsuzluk meydana gelmedi. Son meteorolojik verilere göre hafta sonuna kadar ilçede yeni bir yağış beklenmiyor.

Hava sıcaklılarının Çarşamba gece saatlerine kadar mevsim normallerinde seyretmesi ön görülüyor. Çarşamba'dan itibaren ise rüzgarın Güneyli yönlerden esmesiyle birlikte hava sıcaklıklarının yeniden mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bekleniyor. Haftasonu ise rüzgar kuvvetlenerek fırtınaya dönüşecek.

Öte yandan son 4 yıldır, Meteoroloji tarafından sağanak yağış uyarılarının ardından bölge genelinde yağışlar etkili oldu, Bodrum'da ise beklenen yağışlar, son 2 yıldır tahmin edilen miktarın çok altında düştü.