YALIKAVAK MEYDANININ İSMİ DEĞİŞTİ

Yalıkavak Belediyesi tarafından yenilenerek açılan meydanın ismi Atatürk Meydanı...

YALIKAVAK MEYDANININ İSMİ DEĞİŞTİ
Yalıkavak Belediyesi tarafından yenilenerek açılan meydanın ismi Atatürk Meydanı olarak değiştirildi. Meydanın ismi halk oylarıyla belirlendi.

Kış aylarında başlanan Yalıkavak Belediyesi önündeki meydan düzenleme ve yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından meydanın isminin belirlenmesi için anket çalışması yapıldı.

Çarşı ile Pazaryeri arasında bağlantıyı oluşturan ve çevre düzenlemesi ile modern bir görünüm kazanan meydan için Atatürk, Cumhuriyet, Barış, Demokrasi, Halk ve Belediye Meydanı isimleri için oy kullanan vatandaşların tercihleri Belediye Meclisi’nde görüşüldü.

Sosyal medya üzerinden ve dağıtılan anket formlarını doldurarak gerçekleşen oylamalar sonucunda birinci olan Atatürk Meydanı ismi Yalıkavak Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda oy birliği ile kabul edildi. Coşkulu bir törenle açılan meydanın yeni ismi de belirlenmiş oldu.

Meydanın ismine vatandaşların karar vermesi için böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan şunları söyledi:

“Meydanımızın ismine beldemizde yaşayan vatandaşlarımızın karar vermesini istedik. Çıkan sonuçları da meclisimizde görüşerek meydanımızın ismini Atatürk Meydanı olarak belirledik. Halkımızın görüşleri ve fikirleri bizler için çok önemli” şeklinde konuştu.