SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 19:42:38' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 19:42:38' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=19 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661196

Yetenekli Çocuklar Keşfediliyor

Bodrum’da ilkokul öğrencileri, Mobil Eğitim Simülatörü Projesi ile karting deneyimi yaşadılar. 52 ilde uygulanan proje ile en yetenekli 100 çocuk belirlenip Körfez Yarış Pisti’nde tekrar eğitimden geçecek.

Yetenekli Çocuklar Keşfediliyor

7-11 yaş grubundaki çocukların hem otomobil sporları, hem de temel trafik güvenliği konularında bilgilendirilmesini hedefleyen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) Mobil Eğitim Simülatörü Projesi ile 7 ayda, 52 ayrı şehirde, 12 binden fazla çocuğa ulaşıldı. 

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) üyesi 146 ülke tarafından sunulan 850 proje arasından, destek programı içerisine alınan 10 projeden biri olan ve en yetenekli sporcu adayları belirlendiği Mobil Eğitim Simülatörü Projesi, Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) katkılarıyla Bodrum’da da gerçekleştirildi. Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğrencileri, simülasyon ile TOSFED Körfez Pisti'nde karting deneyimi yaşadılar. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal da öğrencilerin heyecanına ortak olup yarışa katıldı. 

Karya Otomobil Spor Kulübü Başkanı Atıl Atılgan, etkinlikte basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu projenin hedefi, özellikle otomobil sporlarının olmadığı yerlerde ilköğretim okullarına ve gençlik merkezlerine gidildi. Teorik eğitimin ardından simülatörde karting araçları ile pist deneyimi yaşatıldı. En yetenekli 100 çocuk belirlendikten sonra ikinci aşamada Körfez Yarış Pisti’nde tekrar eğitimden geçecekler. Sonrasında belirlenecek en hızlı çocukları da önümüzdeki yıllarda otomobil sporlarında sporcu olarak, bu sporun birer neferi olarak, hatta daha ileride milli sporcu olarak Türkiye’yi temsil etmeleri adına bir yetenek keşfi projesi. Çok başarılı bir şekilde geçiyor, gittiği her şehirde çok büyük ilgi gördü. 52 şehrin ardından 53’üncü şehir Muğla oldu. Dün Marmaris’teydi, bugün de Bodrum’da projenin finalini yapıyoruz. Biz de Karya Otomobil Spor Kulübü olarak Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’na teşekkür ediyoruz.”

Muhabir: Hamdi Yörür