Yüzme Öğrenirken Sörf Tutkunu Oldu

Bodrum’da sörf yapan köpeği gören yerli ve yabancı turistler gülümsemekten kendilerini alamıyor. Bardakçı koyunda her gün sörf yapan köpek herkesin ilgi odağı oluyor.

Yüzme Öğrenirken Sörf Tutkunu Oldu

1,5 yaşındaki Fransız Buldog cinsi köpeğin sahibi Rus uyruklu Olga Mumtıarvs'nın, köpeğine yüzme öğrenmesi için yaptırdığı sörf tahtası şimdilerde köpeğin en büyük oyuncağı oldu. Denize sadece sörf tahtası üzerinden giren köpeğin sörf yaptığı anları görenler ise şok oldu. 

Köpeğini 3 aydır her sabah yüzme öğretmek için Bardakçı koyuna getiren Olga Mumtıarvs, ilk başta köpeği denizden korkmaması için sörf tahtası ile yüzdürmeye başladı. Bir süre sonra yüzmeyi öğrenen köpek denize girmeyi reddedince Mumtıarvs, yaptırdığı sörf tahtasını yanında getirmeye başladı. Zaman içerisinde köpeğin en büyük tutkusu sörf yapmak oldu. 

Olga Mumtıarvs Kovid-19 salgını nedeniyle Bodrum’da yaşadığını ifade ederek "Bir Türkle evledim ve Türkiye’ye yerleştim. 3 aydır salgın nedeniyle Bodrum’da yaşıyorum. Köpeğim denize girmekten korkuyordu. Strafor köpüğünden sörf tahtası yapıp üzerine koyarak yüzmeyi öğretmeye çalıştım. Yüzmeyi öğrendi ama sörf tahtasını hiç bırakmadı. Sörf tahtası olmadan denize girmiyor. Eğer sörf yaparken düşerse hemen yeniden sahile yüzerek gidiyor ve sörf tahtasını getirmemi bekliyor. Ben de her sabah sörf tahtasıyla denize getiriyorum köpeğimi” dedi.