176 Bin Euro Hibe Desteği Aldılar!

Bodrum’da hazırlanan “Sen Yaşatırsan, Ben Yaşarım, Dünya Yaşar” başlıklı Erasmus projesi, uygunluk kriterlerini karşılayarak toplamda 175 bin 614 Euro hibe desteği ile kabul edildi.

176 Bin Euro Hibe Desteği Aldılar!

Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu'nun Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) faaliyeti kapsamında 2020 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Türkiye Ulusal Ajansı'na sunduğu, kurumun öğretmeni Nihan Çınar tarafından yazılan 2020-1-TR01-KA229-094319_1 numaralı ve “Sen Yaşatırsan, Ben Yaşarım, Dünya Yaşar” başlıklı projesi uygunluk kriterlerini karşılayarak toplamda 175 bin 614 Euro hibe desteği ile kabul edildi. Türkiye'de kabul edilen 82 projeden biri olan projenin ortakları; Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi, Letonya, Yunanistan, Romanya ve İtalya. 

"Sen Yaşatırsan, Ben Yaşarım, Dünya Yaşar" isimli KA229 Erasmus projesinin açılışı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Ortak ülke okullarının öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı, proje şarkıları olan "Heal The World" ile başlayan bir konser ile başlayan programda, Türkiye, Romanya, İtalya, Yunanistan ve Letonyalı öğrenciler sırasıyla kendi dillerinde şarkılarını seslendirdi. 

2022 yılı Ekim ayına kadar sürecek proje çerçevesinde iklim değişikliği ile mücadele konusunda etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler çerçevesinde Mart 2021’de Yunanistan’a, Haziran 2021’de İtalya’ya, Kasım 202’de Romanya’ya, Mayıs 2022’de Letonya’ya ziyaret gerçekleştirilecek. Önümüzdeki Aralık ayında proje ortağı diğer ülkelerin Bodrum Gündoğan’a gelmesi bekleniyor. Ziyaretlerin olup olmayacağı ise pandeminin seyrine göre belli olacak. Ziyaretlere, her ülkeden 4 öğrenci ve 2 öğretmenin katılacağı kaydedildi.