3'ü Katledildi, 1'i Kurtulabildi!

Bodrum’da zehirlenen 4 köpekten 3’ü kurtarılamazken, olayla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

3'ü Katledildi, 1'i Kurtulabildi!

Edinilen bilgiye göre Kadıkalesi’nde 4 köpeğin zehirlendiği ihbarını alan Jandarma ve Bodrum Belediyesi ekipleri, bahse konu yere gitti. Yapılan kontrollerde köpeklerin 3’ünün kan kusarak öldüğü belirlendi. Sağ kalan bir köpeğe belediye ekipleri müdahale etti. Köpeğin Turgutreis Geçişi Bakımevinde tedavisi tamamlanarak iyileştirildi. 

Zehirlenmenin olduğu bölgede esnaftan bilgi alan ve delil toplayan Muğla Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Avukat Arzu Ayyıldız, suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili Kent Haber’e bir açıklama yapan Av. Ayyıldız, şunları dile getirdi:

“5 Ekim 2020 gecesi Kadikalesinde Caminin aşağısındaki sahilde 4 köpek zehirlenme ihbarı geldi, Jandarma ve Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri olay yerine gittiğinde 3 köpek çoktan ölmüştü maalesef. 1 tanesi muhtemelen zehirli yiyeceği çok az yediği için Belediye Personelinin derhal müdahalesi ile kurtuldu, Turgutreis Geçişi Bakımevinde tedavisi tamamlandı ve iyileşti. Olay yerinde inceleme yapıldı, ben de olay yerine giderek olayla ilgili esnaftan bilgi aldım ve delil topladım, suç duyurusunda bulundum. 

15.10.2020 akşamı Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Sözcüsü İnci Kutay, Gümüşlük Sokak Hayvanları Oluşumu Temsilcisi Behçet Ak, CHP Peksimet Mahallesi Delegesi Osman Kovacıoğlu ve ben Kadıkalesi’ne giderek yeniden esnafla ve cami imamıyla görüştük, hepsi üzgün ve köpeklerin son derece uysal ve sevgi dolu, sosyal köpekler olduğunu söylediler. Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu ve Bodrum Belediyesi ortak olarak hazırladığımız Yasal Uyarı ve Zehirleme Afişlerini restoran, dükkan ve mekanlara astık.”