4 İlçeye Daha Doğalgaz Müjdesi

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz yazılı açıklama yaparak, Muğla’nın ilçelerine doğalgaz verilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

4 İlçeye Daha Doğalgaz Müjdesi

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mete ve Otgöz adına yapılan yazılı ortak açıklamada doğalgaz çalışmaları ile ilgili şu bilgilere yer verdi.

"Daha önce Menteşe Merkez, Yatağan, Kavaklıdere ilçelerimize doğalgaz verilmeye başlanmıştı. Milas’a verilmesi için de proje hazırlandı. Çalışmalara başlandı. Fethiye, Seydikemer, Ortaca ve Dalaman ilçelerine doğal gaz bağlanması için önemli bir imza daha atıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile ilçelerimize doğalgaz bağlanması hız kazandı. 

Cumhurbaşkanlığı kararı ile doğalgaz hattı güzergahında, altyapı, proje ve kamulaştırma çalışmalarına başlanacaktır. 2024-2026 yılları arasında ilçelerimize doğalgaz verilmesi planlanmaktadır. Önümüzdeki dönemde diğer ilçelerimize verilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Temiz ve hayatımızı kolaylaştıran enerji kaynağı olan doğalgazla hemşerilerimizi buluşturacağız. Hemşerilerimiz, doğalgazın sunduğu temiz ve güvenilir enerji kaynağıyla daha rahat bir yaşam sürecektir. Doğalgazın evlerde kullanılmasıyla birlikte çevre dostu bir ısınma sistemine kavuşacağız. Muğlamız ve hemşerilerimiz, her alanda en iyiyi hak ediyor. Bizler de bunun için plan, proje, yatırım ve  hizmet konusunda kesintisiz bir şekilde çalışıyoruz. Seçildiğimiz günden itibaren çalışmalarımızla bunu da büyük ölçüde başardık. Seçim döneminde ne söz verdiysek, bir bir takip edip, yerine getiriyoruz. Muğlamıza ilgi ve destekleri için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanınız Sayın Alparslan Bayraktar’a ve başarılı çalışmalarından dolayı doğalgaz dağıtım firması Akmercan’a teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz."