AKTUR'dan Kültür-Sanat'a Büyük Destek...

Önümüzdeki günlerde Bodrum'un hizmetine yeni bir kültür sanat merkezi sunacak olan, Bodrum’un en büyük ve köklü turizm kuruluşlarından biri olan Ak-Tur A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Fahrettin Doğan, Açık Görüş programına konuk oldu.

AKTUR'dan Kültür-Sanat'a Büyük Destek...
Ak-Tur A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Fahrettin Doğan, Açık Görüş programına konuk oldu

Bodrum’un en büyük ve köklü turizm kuruluşlarından biri olan Ak-Tur A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Fahrettin Doğan, Açık Görüş programına konuk oldu.

Bodrum’un tek görsel medya kuruluşu Kent TV'de canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programında Aktur'un kuruluş hikayesini, vizyon ve misyonunu anlatan Doğan, Ak-Tur A.Ş'nin son dönemde ağırlık verdiği kültür-sanata katkı projeleri hakkında da bilgiler verdi. Önümüzdeki günlerde Uluslararası Gümüşlük Festivalinin açılış konserinde, dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay'ı konuk edecek olan Zefiya Kültür ve Sanat Merkezi'ni hizmete sokacak olan Aktur A.Ş.'nin, bugün yılda 63 bin müşteriye hizmet veren konaklama tesisleri, organik tarıma yönelik turizm girişimleri ve destek verdiği sosyal sorumluluk projeleriyle geçen yıl Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği tarafından “Öncü Turizm Şirketi” ünvanıyla ödüllendirildiğini hatırlatan Doğan şunları söyledi;

“Bir dönem Muğla Valiliği yapan rahmetli Özer Türk'ün Burhaniye Kaymakamlığı sırasında kurduğu Ar-Tur, Kuşadası Kaymakamlığı sırasında kurulan Kuş-Tur'dan sonra Muğla Valiliği sırasında da Bodrum ve Datça ilçelerinde Ak-Tur tatil sitelerini kurdu. Hem ortaklarını konut sahibi yapmak, hem de bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamak amacıyla kurulan Ak-Tur A.Ş. bugün 2 bin 500 ortağı, yılda 63 bin müşteriye hizmet veren apart tesisleriyle, bölgemizin en büyük turizm işletmesi haline gelmiştir. Kurulduğu günden beri de bulunduğu kente değer katma felsefesinden ödün vermeyen Ak-Tur; gerek Muğla iline sağladığı katma değer, gerekse yarattığı istihdam olanaklarıyla bir dünya markası olan Bodrum’un da yüz akı bir kuruluş haline gelmiştir. Yalnızca ticari faaliyetler değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle de kurucusu Özer Türk’ün vasiyetini yerine getirmektedir. İşte tüm bu başarılı çalışmalarından dolayı son olarak Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği tarafından “Öncü Turizm Şirketi” ünvanıyla ödüllendirilmiştir. Bodrum ve Datça’daki tesislerimize ilave olarak önümüzdeki günlerde Köyceğiz-Dalyan da şirketimize ait 37 dönümlük bir arazide organik tarıma yönelik bir turizm hamlesi başlatacağız. Şirketimiz bünyesindeki tüm plajlarımız mavi bayraklı olup, site sakinlerinin yanında halkımıza da en iyi hizmeti verir durumdadır. Halka açık bir anonim şirket olarak yakında borsada da işlem görecek olan Ak-Tur kamu kurum ve kuruluşlarıyla olduğu kadar yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak bölgenin ekonomik kalkınmasına ve kültürel değerlerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu yıl 16.cısı yapılacak olan Gümüşlük klasik müzik festivaline sponsor olarak desteklerimizi sunduk. Aynı zamanda kurucumuz Özer Türk’ün çok istediği bir kültür-sanat merkezini de Bodrum halkının hizmetine sunuyoruz. Zefirya isimli bu merkezin açılışını da 12 Temmuz akşamı uluslararası sanatçımız Gülsin Onay konseriyle gerçekleştireceğiz.”

Geleceğe ilişkin hedefleri sorulduğunda da Ak-Tur A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Doğan şu açıklamayı yaptı.

"Elimizdeki tüm değerleri Bodrum halkıyla birlikte kullanma prensibinden hareketle, önümüzdeki günlerde Bodrum'un kültürel dokusuna uygun 7 yıldızlı bir butik otel projemiz var. Ayrıca aynı bölgede Bodrum için çok önemli bir ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz Kongre Merkezi yapmayı planlıyoruz. Bodrum tarihinde iz bırakan bir kuruluş olan Ak-Tur’un geçmişinden bugüne başarı öyküsünü de kalıcı hale getirmek için bir kitap hazırlığımız var. Özetle Muğla’da faaliyet gösteren bir kuruluş olarak bu kente borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de Bodrum halkının yaşamına küçük dokunuşlarla katkı sunmaya çaba gösteriyoruz. Buradan kazandığımızı yine bu bölgenin halkıyla paylaşmaya çalışıyoruz. Tüm bu çabalarımızda bizlere destek olan kamu ve yerel yöneticilerimize, birlikte iş yaptığımız kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunuyorum. Bodrum bir dünya kentidir ve hepimiz bilmek zorundayız, başka Bodrum yok" dedi.

Kent Tv'nin Facebook sayfası ile kenttv.net üzerinden de online olarak izlenen ve yaklaşık 1,5 saat süren program izleyiciler tarafından da ilgiyle izlendi. Program videosunu https://www.facebook.com/bodrumkenttv/videos/676440176133877/ ve Youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.