CHP'de Kongre Öncesi İlginç Gelişme!

CHP Gençlik Kolları Başkanlığı seçimine 5 gün kala, eski başkan Alkım Denizaslanı tekrar aday olacağını açıkladı. 

CHP'de Kongre Öncesi İlginç Gelişme!

22 Şubat Cumartesi günü yapılacak gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimi öncesi CHP’de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Başkanlığa aday olduklarını açıklayan Özge Şahin ve Anıl Yıldırım’ın adaylıktan çekildiği iddia edilirken, geçmiş dönem başkanı Alkım Denizaslanı adaylığını açıkladı. 

Denizaslanı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bundan önceki dönemlerde ben gençlik kolları başkanlığını yaptım. Bundan önceki dönemlerde aday olduğum yerlere hep birilerine danışarak aday oldum ama bu sefer seçime 4-5 gün kala örgütün isteğiyle adaylığımı resmi olarak gerçekleştirdim. Daha önceki yaptığım açıklamalarda aday olmayacağımı söylemiştim fakat dün de söylediğim gibi bizim ne söylediğimizden çok esas olan partimizin ne istediğidir. Biz de bu noktada tecrübemizle partimiz için elimizi taşın altına koyduk. 22 Şubat’taki kongrede şu anda resmi olarak adaylığını açıklayan tek aday olarak gözüküyorum. Farklı arkadaşlarımız da çıkabilir, sonuçta bu demokrasi şölenidir. Benim tek dileğim 22 Şubat’taki kongreden sonra partimizdeki gençlerin birlik beraberliğini biraz daha sağlayabilmek, partimizin bayrağını biraz daha yukarı taşıyabilmek ve CHP’li gençlerin çeşitli sebeplerden dolayı dağınık hale gelmiş yapısını bir arada tutabilmek için ben ve ekibim bu göreve talibiz” dedi.

Yönetim Kurulu’nun 15+1 iken bir genelge ile 10+1’e düşürüldüğünü dile getiren Denizaslanı, “Yönetim kurulumuzu bölgelere yaymaya çalıştık. Çünkü biz her bölgenin bir şekilde temsil edilmesini sağlamak istiyoruz. Bu şekilde bir çalışmamız var. Yönetim Kurulumuzu büyük ölçüde yaptık. Yönetime girme ile alakalı ciddi bir talep var. Bu talebin olması da insanları mutlu ediyor. İnsanlarda bir çalışma azmi var, bir arada olmak istiyorlar, bir şeyler üretmek istiyorlar” diye konuştu. 

Öte yandan CHP kulislerinde konuşulanlara göre, Mumcular’da esnaflık yapan Irmak Bakar’ın da kongrede aday olacağı iddia ediliyor.