Duvar Örüldü, Yolları Kapandı!..

Bodrum’da bir vatandaşın özel mülkü içerisinden geçen yola duvar örmesi ile yaklaşık 35 hanede yaşayan vatandaşların evlerine ulaşabileceği yolu kalmadı.

Duvar Örüldü, Yolları Kapandı!..

Mumcular Mahallesi’nde özel mülk içerisinden geçen 299 Sokağın yoluna, mülkün sahibi geçen Ekim ayında kum dökerek geçişi sınırlamış ve duvar örmeye hazırlanıyordu. Kent Haber'in gündeme getirdiği sorunla ilgili bir çözüm yolu bulunmayınca, bir süre önce sokak olarak kullanılan yere duvar örülmeye başlandı. Böylece yaklaşık 35 haneye ulaşan tek yol da kapanmış oldu. 

İskanı bulunan, elektrik ve su bağlanan evlerine ulaşan tek yolları da kapanan vatandaşlar ise ne yapacağını bilemiyor. Yeniden Kent Haber’e ulaşan bir mahalle sakini, “Yolumuz tamamen kapandı. İmarlı, iskanlı evimize ulaşacak yolumuz kalmadı. Hanımlar ve çocuklar zaten evden çıkamıyor. Biz de taşların üzerinden geçerek gidebiliyoruz. Aracımı evden 400 metre uzağa bırakmak zorunda kalıyorum. Çocukları götürme zorunda kaldığım zaman kucağıma alıp taşların üzerinden geçiyorum. Yan taraftaki bahçeye de bahçe sahibi bir şeyler ekmiş. Oradan geçmeye çalışsak tartışma olacak. Evlerimize ambulans itfaiye gelemeyecek. Eve bir eşya alsak getiremeyeceğiz. Ne yapacağız bilmiyorum?” dedi.

Öte yandan Bodrum Belediyesi’nin yaşanan bu sorunun çözümü için başlattığı çalışmanın sürdüğü öğrenildi.