Emlak Danışmanlarına Eğitim Verildi

Bodrum’daki emlak danışmanlarına “Çalkantılı Döviz Piyasasında Nasıl Kürek Çekilir?” konulu eğitim verildi.

Emlak Danışmanlarına Eğitim Verildi

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği'nin (TÜGEM) Bodrum Temsilciliği ve Bodrum Kaymakamlığı işbirliğinde Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda; satış, motivasyon ve gayrimenkul danışmanlığı konusunda eğitimler veren Yusuf Murat Genç, Bodrum’daki sektör mensuplarına Çalkantılı Döviz Piyasasında Nasıl Kürek Çekilir?” konulu eğitim verdi. 

TÜGEM Bodrum Teşkilat Başkanı Sevil Ece Gümüş Kapar, etkinlikle ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Bugün burada meslektaşlarımızı profesyonel anlamda yükseltmek adına önemli bir eğitimimiz var. Değerli bir konuğumuz var. TÜGEM Bodrum, mesleğe değer katmak ve meslektaşlarımıza fayda sağlamak için her ay etkinlik düzenliyor. Etik çalışan tüm meslektaşlarımızı derneğimize bekliyoruz.”

Bodrum’daki meslektaşları ile bir araya gelmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Yusuf Murat Genç ise “Günümüz piyasasında dövizdeki ve piyasalardaki çalkantılar ve faizdeki çalkantılar gayrimenkul danışmanlığının davranış şekillerini değiştiriyor. Alıcı ve satıcı arasında gidilip geliniyor. Bu gibi durumlarda nasıl yol almak gerektiğini, oyuna nasıl bakmak gerektiği ile ilgili tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bodrum’daki gayrimenkul danışmanlarının bakışına katkıda bulunmaya geldim. Sonuçta her farklı bakış mozaik gibi hayatımızda ve işimizde yer alan nokta. Ben de bir mozaiğin parçası olarak buradayım.” dedi. 

Bodrum’un emlak piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Genç, “Bodrum’un çok farklı bir pazarı var. Sadece Bodrum değil, sahil kesimi dediğimiz yer ile şehir hayatı birbirinden farklı dokuya sahip. Şehir hayatından insanlar 11 ay çalışırken 1 ayda sahil kasabalarında tatilin tadını bir anlamda hayatın nemini almaya çalışıyorlar. Bundan dolayı buralardaki müşteri kitlesi tüm Türkiye’deki müşteri kitlesinden biraz daha farklı. Ben Bodrum için önümüzdeki dönemde emlağın devamlı artacağını ve oldukça güzel günler beklediğini görüyorum. Çünkü artık Bodrum Türkiye’nin de ötesinde dünya markası olma yolunda ilerliyor.” ifadelerini kullandı.