Evsel Katı Atık Ücreti Belirlenecek

Bodrum Belediye Meclisi, evsel katı atık tarife raporu ve tarife ücretlerini görüşmek üzere toplanacak. 

Evsel Katı Atık Ücreti Belirlenecek

Bodrum Belediye Meclisi, evsel katı atık tarife raporu ve tarife ücretlerini görüşmek üzere toplanacak. 

Bodrum Belediyesi’nin 2019 yılı Kasım Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı 15.11.2019 Cuma günü saat:10:00’da Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Toplantıda Belediye Meclisinin 07.11.2019 tarih ve 2019/148 sayılı kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 27.10.2010 tarih ve 27742 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik gereğince hazırlanan “2020 yılına ait Bodrum Evsel Katı Atık Tarife Raporu ve Tarife Ücretleri" görüşülecek. 

Belirtilen ücretler ise su faturalarına yansıtılacak. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ise konu ile ilgili geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada su faturalarına yasa gereğince "İlçe Belediyesi Katı Atık Toplama-Taşıma Bedeli” adı altında hizmet bedeli tahakkuk ettirildiğini açıklamıştı. 

Belediyeden yapılan açıklamada “Muğla genelinde 13 ilçemizde kasım ayı su faturalarında “İlçe Belediyesi Katı Atık Toplama-Taşıma Bedeli” adı altında hizmet bedeli tahakkuk ettirilmiştir. Söz konusu tarife Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının atık su alt yapı ve evsel katı atık bertaraf tesis tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelik gereğince bir zorunluluk olması sebebiyle su faturalarına yansıtılmıştır. Tarifeler yine aynı yönetmelik gereğince ilçe belediye meclislerince oluşturulmakta, mevzuat kaynaklı zorunluluk gereğince su faturalarıyla tahsil edilen ücretler ilçe belediyelerimize aktarılmaktadır. Su faturalarında görülen artış yukarıda anlatılan hususla alakalı olup Büyükşehir Belediyemizce su ve atık su bedeli tarifelerimizde her hangi bir güncelleme yapılmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.