Festivalde Tanini Trio Gecesi

Bu 6’ncısı düzenlenen Bodrum Caz Festivali, Tanini Trio konseri ile devam etti.

Festivalde Tanini Trio Gecesi

Kendi alanlarında virtuöz 3 sanatçıdan oluşan, Uluslararası Stratejik Vizyon Sahibi Sanatçı ödüllü Tanini Trio, 6. Bodrum Caz Festivali kapsamında Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde sahne aldı. 

Müzikleriyle kültürler arası köprüler kuran grubun konserine, sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Piyanist Burçin Büke, kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu ve neyzen Bilgin Canaz’dan oluşan grubun seslendirdiği bazı eserlere dinleyiciler de eşlik etti. 

Dinleyiciler, konser sonunda grubu ayakta alkışladı. Tanini Trio, Ağustos ayında Yunanistan’ın Rodos adasında düzenlenecek caz festivalinde de sahne alacak.
 
2006 yılında kuruluşundan bu yana Tanini; T.C. Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, T.C. Merkez Bankası, ABD Merkez Bankası, Washington D.C. ve Seul büyükelçiliklerimiz, Frankfurt Sanayi ve Ticaret Odası (Almanya), Apollon Tapınağı (Side Festivali) gibi seçkin mekânlarda çaldı. Ankara, İstanbul, Eskişehir, Gaziantep, Sofya (Bulgaristan) gibi şehirlerde konser ve dinletiler, ayrıca güzel sanatlar liselerinde atölye çalışmaları, grubun faaliyetleri arasındadır.

6. Bodrum Caz Festivali kapsamında bugün (29 Haziran) Nefeli Fasouli Quartet feat. Dimitrios Vassilakis, Dibeklihan’da sahne alacak.