Gökmen'den CHP'yi Karıştıracak İddia!

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Tutkun'un İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla fotoğrafını odasına koyduğu gerekçesiyle CHP’li meclis üyelerinin sert müdahalesine maruz kaldığını iddia etti. Konuyla ilgili Kent Haber'e konuşan CHP'li Meclis üyesi Emre Köroğlu ise Gökmen'in iddialarını yalanlayarak, detaylı açıklama yapılacağını söyledi.

Gökmen'den CHP'yi Karıştıracak İddia!

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen sosyal medya hesabından CHP Bodrum'u karıştıracak bir iddia ortaya attı. Geçmişte DYP'de siyaset yaptığı bilinen Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun'un odasındaki Süleyman Soylu fotoğrafı nedeniyle CHP'li meclis üyelerinin zorlama ve sert müdahalesine mağruz kaldığını iddia eden Gökmen, sosyal medya paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

"İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yla fotoğrafını odasına koyan, bir memur olan Bodrum Belediye Başkan yardımcısı, CHP'li bazı belediye meclis üyelerinin zorlaması ve sert müdahalesine maruz kalmıştır. Bu CHP'li meclis üyeleri, fotoğrafın İçişleri Bakanımızın odasında bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının önünde çekilmesine ve Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da gözükmesine tepki göstermiştir. CHP'li meclis üyelerine soruyorum; İttifak yaptığınız terör örgütü yardakçısı parti mi sizden bu eylemi istedi? Terörle mücadeleye adeta hayatlarını adamış Cumhurbaşkanımıza ve gelmiş geçmiş en başarılı İçişleri Bakanı'na bu tahammülsüzlüğünüz neden? Ayrıca şehitlerimizin geldiği bir günde bunu yapıyorsunuz! Bu bir tesadüf mü? Bodrum Belediyesi babanızın malı mı ki, kimin fotoğrafının olup olmamasına siz karar vereceksiniz? Siz kimsiniz?”

EMRE KÖROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Gerginlik yaşandığı iddia edilen ziyarete katılan isimlerden biri olan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Emre Köroğlu Kent Haber'e konuştu. Zorlama ve sertlik iddialarını reddeden Köroğlu, ziyarette yaşananların kimin tarafından sızdırıldığını bilmediklerini ifade ederek şunları söyledi;

"Biz Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri olarak kendisinin Kültür Sosyal’deki makamını ziyaret ettik. Oranın belediye olduğunu, tüm halka hizmet ettiğini, farklı siyasi görüşlerden herkesin ziyaret ettiğini, siyasi bir kişilik olan Süleyman Soylu’nun altın varaklı fotoğrafının sanki göze sokar gibi, mesaj verir gibi orada durmasının doğru olmadığını söyledik. Cumhurbaşkanının fotoğrafını koymasında bir sorun görmüyoruz, devlet kurumlarında da konuluyor zaten fakat siyasi bir kimliği olan Süleyman Soylu’nun fotoğrafı devlet kurumlarında bile konulmuyor. Tüm halka hizmet edilen bir yerde siyasi birinin fotoğrafının olması yanlışlığını dile getirdik. Kendi özel ofisine koysun, bizi ilgilendirmez. Herhangi bir tehdit, saldırı gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. Çayımızı içtik, sohbet ettik. Bize teşekkür etti, kapıya kadar uğurladı. Biz bununla ilgili kimseyle tek kelime konuşmadık. Bu ziyaretimizi kim nasıl sızdırdı, bu şekilde lanse edildi, onu bilmiyorum. Bizim tarafımızdan da bir açıklama yapılacaktır" dedi. 

Öte yandan yaşananlar ile ilgili görüşlerini almak için aradığımız belediye kaynakları, Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun'un şu aşamada konuyla ilgili açıklama yapmayacağını ifade etti.