Gündoğan Derelerinden Pislik Akıyor

Bodrum’un Gündoğan ve Küçükbük Mahallelerinde derelerden denize atık su akıyor. Mahalleli, bu sorunun yıllardır çözülememesine tepkili.

Gündoğan Derelerinden Pislik Akıyor

Gündoğan içerisinden ve Küçükbük Mahallesi’nden denize yıllardır atık su akıyor. Yaz aylarında bölge nüfusunun artmasıyla birlikte denize akan suyun miktarı da iyice artıyor. Koku ve sinek nedeniyle zor günler geçiren ve denize girmeye de korkan bölge sakinleri, sorunun yıllardır bir türlü çözülmemesine tepkili.


 
Kent Haber’e konuşan Suna İdil isimli bir mahalle sakini, “Sanıyorum Gündoğan’ın arıtması tüm atık suyu arıtamıyor, kalanı denize bırakıyorlar. O da doğrudan Küçükbük sahiline akıyor. Diğer taraftan Gündoğan’daki dereye de lağım suyu salınıyor, o da doğrudan denize akıyor. Derenin denize ulaştığı noktada deniz bulanık, ağır bir koku var. İnsanlar buraya tatile geliyor, dışkı dolu denize girmek için dünyanın parasını veriyorlar. Geçen sene o denize giren bazı çocuklar hasta oldu. İshal, boğaz ağrısı, kulak iltihabı vardı. Dereler zaten pislik, çöp içinde.” ifadelerini kullandı.