Hasan Güleşçi, Yaşama Veda Etti...

Bodrum Deniz Müzesi’ne yaklaşık 7 bin adet deniz kabuğu bağışlayan 86 yaşındaki Bodrum aşığı iş insanı Hasan Güleşçi, yaşamını yitirdi.

Hasan Güleşçi, Yaşama Veda Etti...

Türkiye'nin CEO unvanı taşıyan ilk profesyonel yöneticisi olan, Sabancı Holding eski CEO'su Hasan Güleşçi hayatını kaybetti. Evli ve 3 çocuk babası Hasan Güleşçi, 40 yılda Dünya’nın çeşitli yerlerine yaptığı iş seyahatlerinde, hobi olarak deniz kabukları toplayarak koleksiyon haline getirdi. 

Güleşçi, yaklaşık 7 bin adet deniz kabuğundan oluşan koleksiyonunu, geçtiğimiz yıllarda düzenlenen protokol ile Bodrum Deniz Müzesi’ne bağışlamıştı. Deniz kabukları, 2011 yılından beri müzede sergileniyor. Sergilenen her bir deniz kabuğunun yanında ait olduğu üst aile-alt aile-çıkaran kişi-çıkarıldığı yer ve yıl gibi bilgileri gösteren etiketler mevcut.

Sabancı Holding, Güleşçi'nin vefatının ardından şu mesajı yayınladı:

"1961-2010 yıllarında Topluluğumuzda görev yapan, 1985-2000 yıllarında Sabancı Holding Genel Koordinatörlük ve CEO’luk görevlerinde bulunan, 1996-2010 yıllarında Topluluğun farklı şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Hasan Güleşçi’yi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz."

Güleşçi’nin cenazesi dün İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.