İyilik Şenliği Konserle Sona Erdi

Bodrum Sağlık Vakfı 3. İyilik Şenliği, Bodrum Kent Orkestrası konseriyle sona erdi.

İyilik Şenliği Konserle Sona Erdi

30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde “Bütünsel İyilik Ve Sürdürülebilir Yaşam” temasıyla Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3. İyilik Şenliği, dolu dolu geçti. 

Bu sene yenilenen konseptiyle "Bütünsel İyilik ve Sürdürülebilir Yaşam" konularının ele alındığı şenlikte, iki gün süresince Türkiye'nin önde gelen konusunda uzman isimleri, bilgi ve deneyimlerini sunumlarla aktardı. 

Şenliğin birinci gününde “bütünsel sağlık” kavramı; Yazar Piraye Erdoğan, Dr. Ayşegül Çoruhlu, Dr. Hasan İnsel, Özlem Güsar, Zehra Öney ve Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un sunumlarıyla ele alındı. 

Yazar Piraye Erdoğan, sunumunun ardından gelirini Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışladığı kitaplarını okurları için imzaladı. "Yeni Bir Ben'e Yeni Adım" fikriyle yola çıkılan etkinliğin ikinci günü Ayşegül Dinçkök, Ebru Arıcı, Sihirli Tohumlar- Aylin Zeynep Ertem, Dr. Kıvılcım Kayabalı, Meltem Gökhan ve Hülya Balıkavlayan'ın sunumları yapıldı. Sunumları bitiminde konuşmacılara Bodrum Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde üretilen, özel gereksinimli bireylerin ellerinden çıkan özel plaketler takdim edildi. 
 
Yerel ve ulusal birçok tanınmış marka, sosyal sorumluluk bilinci ile Bodrum Sağlık Vakfı’na destek vererek yerini aldığı şenlikte; takıdan giyime, dekorasyondan tekstile, kozmetikten aksesuara, birçok markanın ürünlerinin stantlarda Bodrumlularla buluştu.

Ücretsiz atölyelerin de yer aldığı şenlikte Neslihan Çoroğlu, Aslı Kundakçı, Latife Elmas, Aslıhan Aksun, Aybüke Özel, Mine Atalar ve Arzu Erkoç’un ruh, beden ve zihin bütünlüğünü sağladıkları atölye çalışmalarıyla misafirler koşulsuz sevgi, içsel barış, huzur ve ferahlık duygularını deneyimledi. Çocuklar için Kartanesi Eğitim Kurumları’nın öğretmenleri tarafından yoga, masal atölyesi, orff ve ritm atölyesi gerçekleştirildi. 

Etkinlik boyunca Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü “Gezici Sağlık Arabası” ile etkinliğin gerçekleştiği Herodot Kültür Merkezi’nin önünde sokak hayvanlarının genel sağlık kontrolü, çip takımı ve kuduz aşısı uygulaması yapıldı. 
 
İki gün boyunca Bodrum halkının yoğun ilgisi ile devam eden şenlik, Bodrum Kent Orkestrası’nın birbirinden güzel şarkılarının performansı ve dansçıların şovlarıyla renklendi. Misafirlerin de danslarıyla orkestraya eşlik ettiği iyilik şenliği büyük bir coşkuyla sona erdi.