Kadınların Omzunda Uğurlandı...

İzmir'in Seferihisar ilçesinde evli olduğu Şeyhmus Çiçek tarafından darp edildikten sonra Bodrum’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Süreyya Arlıcan Çiçek, Ankara’da üyesi olduğu Tüm-Bel-Sen’deki arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Arlıcan'dan geriye "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" yazan fotoğrafı ve gülüşü kaldı.

Kadınların Omzunda Uğurlandı...

Evli olduğu Şeyhmus Çiçek tarafından şiddete uğrayarak öldürülen 56 yaşındaki Süreyya Arlıcan Çiçek, memleketi Ankara’da üyesi olduğu Tüm Bel Sen’deki arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Saldırıya uğramadan kısa süre önce sosyal medya hesabında Şeyhmus Çiçek ile çekildiği fotoğrafta “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” notuyla hatırlanan Arlıcan’ın cenazesinde konuşan arkadaşları ve akrabaları “İstanbul Sözleşmesi'nin tartışmaya açıldığı şu günlerde bir kere daha canımız yandı” dedi.   

İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde yaşayan 56 yaşındaki Süreyya Arlıcan Çiçek, yaklaşık bir hafta önce eşi Şeyhmus Çiçek tarafından evde çıkan tartışma sonrasında faci şekilde darp edildi. İzmir’de bir hastaneye kaldırılan Arlıcan, daha sonra Acıbadem Bodrum Hastanesi’ne götürüldü. Bir süre yaşam mücadelesi veren Arlıcan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Süreyya Arlıcan’ı öldüren Şeyhmus Çiçek ise tutuklandı. Arlıcan’dan geriye ise yaklaşık 3 hafta önce kendisini öldüren Şeyhmus Çiçek ile birlikte çekildiği fotoğraftaki “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, TCK-103 6284’ü uygula” yazısı kaldı.

"EMİNE’NİN, ÖZGECAN’IN SESİ OLMAYA ÇALIŞIYORDU"

Arlıcan’ın cenazesi ailesi tarafından memleketi Ankara’ya getirildi. Yenimahale ilçesinde bulunan Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninde, Arlıcan, akrabaları, yakınları, dostları ve sendika arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Ablasının talebinin her zaman İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması olduğunu söyleyen Süreyya Arlıcan'ın kardeşi Abbas Arlıcan, cinayetle ilgili adli sürecin devam ettiğini belirterek zanlının şu an tutuklu olduğunu, başka bir söylemek istemediğini dile getirdi.

Cemevinde düzenlenen törenin ardından Süreyya Arlıca, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.