Kamp Karavan Fuarı Açıldı

Bodrum Kamp Karavan Tekne ve Doğa Sporları Fuarı, Herodot Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı.

Kamp Karavan Fuarı Açıldı

İdeal Fuarcılık tarafından düzenlenen Bodrum Kamp Karavan Tekne ve Doğa Sporları Fuarı, bugün Herodot Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı. Fuarın açılışında firma sahipleri ve İdeal Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya açılış kurdelesini kesti. 28-31 Temmuz tarihleri arasında açık olan fuar her gün saat 24:00’a kadar ziyaret edilebilir.

Özellikle son dönemde kalabalığı giderek artan şehirlerin ve alternatif tatil anlayışlarının ön plana çıkmasıyla karavan, kamp, doğa ve su sporlarına ilgi arttı. Bu ilgiyi odağına alan fuarda, her türlü kamp malzemesinden doğa ve su sporlarına dair her türlü ürün grubu ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 

Son dönemde dikkat çeken ve beğeni kazanan "tiny house" (taşınabilir ev) örneklerinin yanı sıra her bütçeye uygun tekne, karavan ve doğa sporları malzemeleri de fuarda yer alacak. Bu yıl fuarda amatör denizciler için de tekneler sergilenecek. Özel üretim çekme karavanlar da fuarın gözdesi olmaya aday.

Fuarın açılışında konuşan İdeal Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya şunları söyledi:

“Bugün burada kamp, karavan ve tekne dünyasının önemli isimlerini bir araya getirmiş bulunuyoruz. Bu fuarı oluşturabilmek için ne kadar zorlu süreçlerden geçmiş olsak da fuarımızı açabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu güzel fuarı oluşturmamızda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Fuarımızda 4 gün boyunca farklı etkinlikler, dans ve müzik gösterileri olacaktır. Tüm misafirlerimizin hem güzel iş anlaşmaları yapıp hem de eğlenmesini ümit ediyorum. Bu yıl Bodrum’da düzenleyeceğimiz etkinliklerimiz hız kesmeden devam edecektir. 13-16 Ekim 2022 tarihinde daha önce de Bodrum’da iki kere düzenlemiş olduğumuz, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz 3. Bodrum Yapı-Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nı, 10-13 Kasım 2022 tarihinde Bodrum Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Dünyanın birçok yerinden insanı eşsiz güzellikleri sayesinde kendisine çeken dünya markası Bodrum’da daha sonraki dönemlerde de kamp, karavan ve tekne sektöründeki fuarlarımız devam edecektir.”

Sektörde adı karavan doktoru olarak geçen Nezih Genç de açılışta yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Herkes hoş geldiniz diyorum. Malum Muğla Türkiye’nin en güzel yerlerinden bir tanesi. Bir tarafımız Ege, bir tarafımız Akdeniz. Doğasıyla, coğrafyasıyla harika olan bir yerde doğa ve kampçılığın gelişmesine destek vermek adına İdeal Fuarcılık’ın düzenlediği ve emeği geçen ismini bilmediğim herkese teşekkür ediyorum.”