Kartanelerinden Dans Şenliği...

Kartanesi Eğitim Kurumları’nın Dans Şenliği’nde minikler, Türkiye ve Dünyadan farklı dansları başarıyla sergilediler.

Kartanelerinden Dans Şenliği...

Kartanesi Eğitim Kurumları’nın Dans Şenliği’nde minikler, Türkiye ve Dünyadan farklı dansları başarıyla sergilediler.

Akşam saatlerinde Marmara Koleji’ndeki Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Dans Şenliği’ne çok sayıda vatandaş katılırken salonun tamamına yakını doldu.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Kartanesi Eğitim Kurumları Kurucusu Elvan Bilgin, şenliğe katılan herkese teşekkür ederek şunları dile getirdi:

“Mutluyum. Kartanesi Ailesi 2007 yılında bir hayalle ortaya çıktı. Şu anda artık 200 kapasiteli bir eğitim kurumuna dönüştük. Salonumuz neredeyse doldu. Bu tabloyu gördüğüm için de ayrıca çok gururlandım, çok mutlu oldum. Biz 2007 yılında Bodrum’da doğan bir marka yarattık esasında. Kendi okul öncesi markamızı kurduk. Bunda emeği geçen herkese ve bize güvenen velilere teşekkür ediyorum. Birçok markanın arasından kendini ispatlamak kolay değildi. Ben samimiyete inandım. ‘Biz ailelerimize birebir dokunacağız ve güvenle yolumuza ilerleyeceğiz’ dedim. Şu anda görüyorum ki bunu başarmışız. Bu bizim hep birlikte başarımız.”

Şenlikte 3B Sınıfı Afrika Dansı, 4A Sınıfı Halkoyunları Gösterileri, 3C Sınıfı Hint Dansı, 3A Sınıfı Kovboy Dansı, Anasınıfı Bölge bölge Türkiye Halkoyunları Gösterisi ve Latin Dansı, 4A Sınıfı Tango Dansı, 4B Sınıfı ise İspanyol Dansı gösterileri sundu. Gösterinin finalinde ise tüm dans grupları birlikte sahneye çıktı.

Kartanelerinin performansı, salondaki izleycilerden de yoğun alkış aldı. Aileler, çocuklarının sahnedeki anlarını cep telefonları ile kayıt altına aldı.

Dans Şenliği yaklaşık bir buçuk saat sürdü.