Koran'ın İşvereni Tutuklandı!..

Bodrum’da 24 Aralık'ta ortadan kaybolup bir daha kendisinden haber alınamayan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran’ın kafatasının bulunmasının ardından polis tarafından gözaltına alınan 4 kişiden, Koran’ın işvereni Recep A. kasten adam öldürme suçlamasıyla tutuklanırken, diğer 3 şüpheli savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Koran'ın İşvereni Tutuklandı!..

16 Temmuz günü İçmeler mevkiinde bulunan bir tersanede bakılan köpek tarafından bulunup tersane bahçesine getirilen insan kafatasının kimliğini belirlemek için kafatası Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kafatasının, 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran'a ait olduğu değerlendirilirken, vücudun geri kalan bölümlerini bulmak için tersane ve çevresinde arama yapıldı. 

Muğla İl Jandarma, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Muğla 911 ekipleri, kadavra köpeğinin de desteğiyle arazide uzun süre arama yaptı fakat herhangi bir bulguya rastlanamadı. 

16 Temmuz günü Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderilen kafatası ile ilgili inceleme önceki gün tamamlandı. Kafatasının bölgedeki bir tersanede boyacı olarak çalışan ve 24 Aralık 2019 tarihinde bir anda ortadan kaybolan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran’a ait olduğu belirlendi. 

Bu gelişmenin ardından harekete geçen Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, Koran'ın 4 arkadaşını cinayet şüphesiyle gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki sorgularının ardından bugün öğleden sonra adliyeye sevk edildi. 

Şüphelilerden 3’ü savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Mehmet Ali Koran’ın işvereni Recep A. ise sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

CİNAYET SUÇLAMASINI REDDETTİ...

Adliye çıkışı basın mensuplarının sorduğu sorulara yanıt veren Recep A. cinayet suçlamasını reddederek, "Yapacak birşey yok. Devlet karar vermişse yapacak birşey yok. Ben öldürmedim ki. Hakim tedbir olsun diye tutukladı. Suçu niye kabul edeyim, ben öldürmedim ki" dedi.