Mahalleli Daha Özenli Çalışma İstiyor

Bodrum’da yürütülen kanalizasyon altyapı çalışması sırasında hatlara zarar verilmesiyle yaşanan elektrik ve su kesintileri, mahalle sakinlerinin tepkisini topluyor.

Mahalleli Daha Özenli Çalışma İstiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve ilk etabı 250 milyon TL’ye mal olacak İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç, Çiftlik Bölgesinin altyapı-kanalizasyon projesinde çalışmalar Torba Mahallesi’nde devam ediyor. 

Torba Mahallesi sakinleri, bölgeye altyapının gelecek olmasından memnun, fakat çalışmalar esnasında kazım işlemlerinin özensiz şekilde yapıldığını, elektrik ve su hatlarına zarar verildiğini dile getiriyor. Sık sık elektrik ve su kesintisi yaşadıklarını ifade eden mahalleli, çalışmaların daha dikkatli yapılması gerektiğini anlatıyor. 

Mahalle sakinlerinden Vedat Tuncar, şunları dile getirdi:

"Senelerden beri beklediğimiz çalışma yapılıyor. Çalışılıyor ama kopara kopara gidiliyor. Ne suyumu geliyor. Elektrik sorunu var. Makinelerimizin hepsi yanıyor. Yani dikkatli çalışılmıyor. Düzenli ve dikkatli yapılmasını istiyoruz. Göre göre kablolar kopartılıyor. Sularımız patlıyor. Evdeki bütün makineler, dolaplar, televizyonlar hepsi gitti. Kepçe toprak alırken kıvılcımlar çıkıyor. Bir de işler çok ağır ilerliyor. Perişan haldeyiz yani. Her taraf çamur. Yetkililerden yardım bekliyoruz.”