MARMARA KOLEJİ’NDE KAN BAĞIŞI

Marmara Koleji okul aile birliği ve Kızılay iş birliğinde Marmara Kolejinde kan...

MARMARA KOLEJİ’NDE KAN BAĞIŞI
Marmara Koleji okul aile birliği ve Kızılay iş birliğinde Marmara Kolejinde kan bağışı kampanyası düzenledi.

Marmara Koleji okul aile birliği başkanı Hediye Tutulmazel ve yardımcısı Yıldırım Solu kampanyanın her yıl okul bünyesinde yapılması nedeniyle artık gelenekselleştiğini ifade ederek, öğretmenlerin, yaşı tutan öğrencilerin velilerin ve konuya duyarlı pek çok vatandaşın katılımıyla çok verimli geçtiğini belirterek şunları söylediler;

“Bizim üçüncü yıl oluyor kampanyamızın. Bundan sonra da inşallah her yıl böyle devam edecek. Biz bir hafta önceden bütün velilere belediye vasıtasıyla halka duyuruyoruz. Daha sonra velilerimiz ve öğretmenlerimiz kan veriyor güzel katılım oluyor. Geçen yıl 49 ünite kan bağışı oldu ama bugün de bir yoğunluk var umuyoruz yine iyi olacak. Kızılay’dan doktor bey yürütüyor kampanyayı öğrencilerimiz test aşamasından sonra kan alınıyor. Bu kanlar Kızılay’a gidiyor Kızılay’da kendilerine göre ayarlıyor. Merkezleri Marmaris. Arkadaşlar 2 haftada bir geliyorlarmış ama sadece bize geldiler. Bundan sonraki çalışma gelecek yıl olacak. Biz bu çalışması Mart ve Nisan ayında yapıyoruz.”

Kan bağışına katılan lise öğrencisi bunu bir sorumluluk olarak gördüğünü ifade etti. Bir diğer bağışçı ise haberi olunca hemen gelerek bu kampanyaya katıldığını söyleyerek, “Birilerine yarasın diye buraya geldik. Daha öncede kan verdim. Kan ihtiyaçtır diyerek buradayım. Sigara hiç kullanmadım o yüzden bir sıkıntım yok. Herkes kan bağışında bulunmalı” diye konuştu.

Kan bağışı kampanyası için Marmara Kolejinde hazır bulunan Kızılay görevlisi doktor Ömer Çiçek, programcımız Elif Olgaç’a konunun önemini vurgulayarak, Muğla’da kan bağışı kampanyalarında çok başarılı olduklarını belirtti.