Mavi Sürgün'ü Konuştular...

Her ay bir Halikarnas Balıkçısı kitabının farklı bir konuşmacı ve konuk konuşmacıyla müzede işlendiği projede, bu ay “Mavi Sürgün” eseri işlendi. 

Mavi Sürgün'ü Konuştular...

Bodrum Deniz Müzesi'nin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Programları kapsamında devam eden “8 Ay, 8 Okul, 8 Kitap” projesine Gümüşlük Kemal Durmaz Ortaokulu öğrencileri katıldı. Her ay bir Halikarnas Balıkçısı kitabının farklı bir konuşmacı ve konuk konuşmacıyla müzede işlendiği projede, bu ay “Mavi Sürgün” eseri işlendi. 

Mavi Sürgün kitabı ve Halikarnas Balıkçısı, Emekli Türkçe öğretmeni ve Halikarnas Balıkçısı Forumu Temsilcisi Hatice Yücel tarafından öğrencilere aktarıldı. 

“Mazimdeki Bodrum ve Bodrumlular” kitabının yazarı Hüseyin Yeter Şakar da programa konuk konuşmacı olarak katıldı. Şakar, Halikarnas Balıkçısı’nın isim babası olmasıyla ilgili anısını anlattı.  

Anlatımdan sonra, Bodrum Belediyesi’nin kültür yayını olarak basılan “Cevat Şakir, Bodrum’un Mavi Merhabası” kitabı tüm öğrencilere hediye edildi.

Çocuklara “müzede öğrenme” yöntemleriyle, okumayı sevdirmek ve Halikarnas Balıkçısı’nı tanıtmak  olan proje önümüzdeki aylarda da devam edecek.