Milas ve Ula'da Korona'dan 2 Kayıp!

Yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle başvurduğu 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde koronavirüs şüphesi üzerine tedavi altına alınan 80 yaşındaki Muzaffer Kocabaş adlı vatandaş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ula'da da vefatının ardından koronavirüs test sonucu pozitif gelen, 83 yaşındaki Meliha Oğuz adlı vatandaş yaşamını kaybetti.

Milas ve Ula'da Korona'dan 2 Kayıp!

Milas’a bağlı Sarıkaya Mahallesi’nde Gökseki Mevkii’nde yaşayan 80 yaşındaki Muzaffer Kocabaş, geçtiğimiz günlerde yüksek ateş ve öksürük şikayetleriyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne başvurdu. İlk tetkikler sonucunda, koronavirüs şüphesi üzerine tedavi altına alınan Kocabaş, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Kocabaş’ın naaşı, bugün Sarıkaya’ya getirilerek mahalle mezarlığına defnedildi.

EVDE KAL TÜRKİYE, EVDE KAL MİLAS!

Milas’ta 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunan hastaların, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan sokağa çıkma yasağına uymaları hem kendi sağlıkları, hem de diğer vatandaşların sağlığı için büyük önem taşıyor.

İnsan hayatı için büyük risk oluşturan yeni tip koronavirüs salgının yayılmaması için alınan tüm tedbirlere, kısıtlama ve yasak kararlarına harfiyen uyulması, kişisel temizliğe dikkat edilmesi ve mümkünse evde kalınması özellikle bugünlerde büyük önem arz ediyor. 

KARANTİNA KARARINI DUYUNCA FİRAR ETTİ!

Öte yandan Milas’ta yüksek ateş şikâyeti nedeniyle ambulansla 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne sevk edilen bir kişi, Güllük Limanı’ndaki karantina alanına götürüleceği sırada ambulanstan kaçtı. Yakınlarının desteğiyle kısa sürede kayıplara karışan hasta, Denizli’de yakalanarak karantinaya alındı.

Milas’taki Güllük Limanı’nda yaşanan olayda, yurt dışı öyküsü olduğu belirtilen bir kişi, yüksek ateş şikayeti üzerine ambulansla alınarak 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Tetkik ve kontrollerin ardından 14 gün karantina kararı verilen hasta, Güllük Limanı’ndaki karantina alanına götürüleceği sırada hastane acili önündeki ambulansa bindirilirken kaçtı.

YAKINLARINDAN YARDIM ALARAK KAÇTI

Yapılan ihbarın ardından çalışma başlatan Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yakınlarından yardım alarak araçla kaçtığı belirlenen hastanın yakalanması için çalışma başlattı. Güzergahtaki güvenlik kameralarını mercek altına alan polis, Denizli ilinde olduğu belirlenen hastayı yakaladı ve hastayı karantinaya alınmasını sağladı.

Yetkililerin, sağlık çalışanlarına bu tür durumlara karşı tedbirli olunması için uyarıda bulundukları öğrenildi.

ULA'DA DA 1 KAYIP!

Öte yandan Muğla'nın Ula ilçesinde de 83 yaşındaki Meliha Oğuz isimli vatandaş yaşamını yitirdi. Koronavirüs testi vefatının ardından pozitif gelen Oğuz'un ailesinin de tedbir amacıyla karantinaya alındığı öğrenildi. Meliha Oğuz'un oğlu Oktay Oğuz "Annem 83 yaşındaydı. Ne olduysa bu 10 gün içerisinde oldu bitti. Bizi de ailecek karantinaya aldılar. Tüm aile bireylerine şu an test yapılıyor. Annemin kronik birçok rahatsızlığı vardı" diye konuştu.

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya ise "Meliha Oğuz'un test sonucu vefat ettikten sonra sonuçlandı. Bugün test sonucunun pozitif çıktığını öğrendik. Biz belediye olarak tüm önlemlerimizi alıyoruz. Meliha Oğuz'un koronavirüs tedbirleri kapsamında defin işlemlerini gerçeklşetirceğiz" dedi.

İlçede belediye hoparlörlerinden sürekli yapılan anonslarla vatandaşların evlerinde kalmaya ve sosyal izolasyon şartlarına riayet etmeye çağrıldıkları öğrenildi.

 

 

Kaynak: Haber Milas