SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 19:43:17' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 19:43:17' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=19 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661207

Motosikletli Gençlere Çarpıp Kaçtı!

Bodrum’da bir otomobilin trafikte sürtüşme yaşadığı motosikletli gençlere çarpıp kaçtığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Kazada metrelerce sürüklenerek yaralanan gençler, plakasının bir bölümünü alabildikleri sürücüden kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla şikayetçi oldu.

Motosikletli Gençlere Çarpıp Kaçtı!

Kaza, geçen Pazartesi gecesi meydana geldi. İddiaya göre Turgutreis’ten Bodrum istikametine doğru motosikleti ile seyreden Mustafa Akman, Yahşi Kavşağı civarında 81 AB, kalan harf grubunu hatırlayamadığı gri renkli bir otomobilin sürücüsü ile sürtüşme yaşadı.

Ortakent’e yaklaştıklarında sürtüşme yaşadığı sürücü, otomobili ile Akman ve kız arkadaşı Almira İrem Çevikel bulunduğu motosikleti, emniyet şeridine sıkıştırdı. Akman, motosikleti ile otomobili geçmeye çalıştığı sırada otomobil, motosiklete çarptı. Çarpma sonrası devrilen motosikletten düşerek metrelerce sürüklenen 2 genç, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Otomobil ise hızla bölgeden uzaklaştı.  

Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 yaralı, tedavi altına alındı. Bodrum Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı. 140 promil alkollü olduğu tespit edilen Akman’ın ehliyetine el konuldu. 

2 genç, daha sonra karakola giderek otomobil sürücüsü hakkında kasten öldürmeye teşebbüste bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Yaralı haldeki 2 gencin tedavisi evde devam ediyor. Evden dışarı çıkamayan gençler, kendilerine çarpan sürücünün bulunmasını bekliyor. 

Olay anını Kent Haber’e anlatan 29 yaşındaki Mustafa Akman, şunları dile getirdi:

“Yahşi Kavşağı’nı geçtikten sonra sol şeritte seyreden 81 AB ve devamını görmediğim gri bir otomobil, saatte 40-50 kilometre hızla gidiyordu. Benim de arkamda 2 araç vardı, sağımda da bir araç vardı. Ben sellektör yakıp korna çaldım. Sonra sağdaki araç gidince ben sağa geçtim, sürücü bana el hareketi yaptı, korna çaldı. Ben de ‘bak işine’ der gibi elimi kaldırdım daha sonra yürüdüm gittim. Ortakent Kavşağı’na geldiğimde bu araç durmayıp, tüm araçları sollayıp dibime gelmiş. Ben farkında değilim. Kavşakta ben sağ şeritte duruyordum, sol şeritte bir araç vardı. Ortaya girip ben emniyet şeridine itti. Daha sonra motosiklete vurdu. Aracın kapısı benim sağıma çarptı, ben yine düşmedim. O esnada aracın kapı kısmı, kız arkadaşımın ayağına çarptı. Ben de baktım ki adamın gözü dönmüş, emniyet şeridinden basıp gidip uzaklaşayım dedim. Tam onun kapı hizasındayken direksiyonu kırıp beni ve kız arkadaşımı düşürdü. Biz 50 metre sürüklendik. Bu, hiç durmadan basıp gitti. Daha sonra ambulans gelip bizi hastaneye götürdü. Kazaya ilişkin görgü tanıklarımız da var. Şu anda o sürücüyü arıyoruz.”

Kazada motosiklette bulunan 22 yaşındaki Almira İrem Çevikel ise sürücünün kendilerine kasten çarpıp kaçtığını dile getirerek şunları söyledi:

“Bize vurduktan sonra hiç durmadı zaten. Ambulans bizi hastaneye götürdü. Taburcu olduktan sonra karakola gidip kasten öldürme suçlamasıyla şikayetçi olduk. Böyle bir şey yaşadığımıza hala şaşkınız. Çünkü hiçbir şey yapmadık. Şahsın bulunmasını bekliyoruz.”

Muhabir: Hamdi Yörür