Müfit Karzek’in Resimleri Yağhane'de

Yurt içinde, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki koleksiyonlarda eserleri bulunan Müfit Karzek’in “Zeytinler Yağhane’de” temalı sergisi, Bodrum’da sanatseverlerle buluşacak.

Müfit Karzek’in Resimleri Yağhane'de

Çini mürekkebini ve akrilik boyayı kalem ve fırçalarla kağıda uygulayarak çalışmalarını üreten Müfit Karzek, minik dokunuşlarla zeytin ağaçlarını resmediyor. Resimleri hayli ilgi gören sanatçı, yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda sergi açtı. 

Müfit Karzek’in çalışmaları, bu kez Ortakent Köyiçi’nde faaliyet gösteren Yağhane Bodrum'da sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 28 Eylül Perşembe günü 19:30’da düzenlenecek kokteyl ile açılacak. 

Yağhane Bodrum’un işletmecisi Esra Batıbay, “Kültür ve sanat kenti olan Bodrum da bu kış sanata ve sanatseverlere keyifli bir ortamda buluşmalarını sağlamak ve misafir etmekten kıvanç duyacağız. Yağhane Bodrum olarak ilk etkinliğimiz yurt içinde, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki koleksiyonlarda eserleri bulunan Müfit Karzek’in 33 eserinin yer aldığı ‘Zeytinler Yağhane’de’ temalı sergisi olacak.” ifadelerini kullandı. 

Müfit Karzek kimdir?

1953'te doğdu. Liseyi ressam Işıl Özışık ve fotoğrafçı İbrahim Demirel ile birlikte çalışmak üzere terketti. Fotoğraf çalışmalarına ağırlık verdi. Daha sonra İstanbul’da kendi atölyesini açtı ve burada 5 yıl boyunca resim, seramik ve heykel çalışmaları yaptı. 1979’da Bodrum’a yerleşti. Bodrum Sualtı Müzesi’nde de danışman ve ressam olarak çalışmaya başladı. Resimleri Amerika ve muhtelif Avrupa kentlerinde özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Bodrum Marmara koleji’nde de dersler vermiştir.

SERGİLERİNDEN BAZILARI 
Cultural Centrum Kasteel Van Schoten, Belgium, 1982 
Mige Sanat Galerisi, Ankara, 1985
Arkeon Sanat Galerisi, İstanbul, 1986, 1987 
Turkish House Sanat Galerisi, New York, 1987
Turban Marina Sanat Galerisi, Bodrum, 1990
Hapimag Sea garden, Bodrum 1990
T.A.A. Emin Hekimgil Sanat Galerisi, Ankara,1992
Maça Kızı, Bodrum,1995
Merve Sanat Galerisi, Bodrum, 2000
Bodrum Halikarnasos Sanat Galerisi, Bodrum, 2002
Jazz Now Sanat Galerisi, Bodrum, 2003
Solerno Preiano, Italy, 2005