O Alana Sosyal Tesisler Yapılacak

Çırkan Mahallesi'nde bir süredir zemin düzeltme işi yapılan alana, Bodrum Belediyesi’nce içerisinde düğün salonunun da bulunacağı sosyal tesislerin yapılacağı öğrenildi.

O Alana Sosyal Tesisler Yapılacak

Çırkan Mahallesi Amiral Caddesi ve Gölbaşı Sokak arasındaki Bodrum Belediyesi’ne ait arazide bir süredir hafriyat çalışması yapılıyor. Mahalle sakinlerini de meraklandıran çalışmasının nedeni belli oldu. 

Belediye tarafından zemin düzeltme çalışması yapıldıktan sonra o alana park, düğün salonu ve spor alanı gibi sosyal tesislerin yapılacağı öğrenildi. Bahse konu alana yapılacak düğün salonu, bölgedeki önemli bir ihtiyacı karşılayacak. 

22 Ekim günü Çırkan Mahallesi’ndeki anaokulu açılışına katılan bazı bölge sakinleri, düğünlerin pazaryerinde yapılmasına tepki göstermişti. Vatandaşların eleştirilerini dinleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Memlekette mahallede düğün olmak zorunda. Bu insanların gerçeği. Herkes otellerde, düğün salonlarında para verip düğün yapamaz. Bu memlekette yüzlerce yıldır mahallede düğün yapılır. Eğer o düğünü yapan insanlar çevreye saygı göstermiyorsa onları zapturapt altına almak da yine bizim görevimiz. Eğer söylediğiniz gibi tuvaletini kenara yapan, burada alkol alan insan varsa onları da zapturapt altına alırız. Ben burada içki içilmesine kesinlikle izin vermeyeceğim. İnsanlar nasıl mevlüdünü, nişanını yapıyorsa düğününü yapacak ama çevreye saygı duyarak. Sizin burada söylediklerinizi de dikkate alacağız. Bir sıkıntı varsa onu çözmek de bizim görevimiz.” demişti.

Aras ayrıca yeni düğün salonları ile ilgili çalışma da yapacaklarını sözlerine eklemişti.