Öğrenciler Kitaplarını Tanıttı

Bodrum’da İlkokul öğrencilerinin yazdığı öykülerden oluşan "Arılar Ülkesi" isimli kitabın tanıtımı, düzenlenen etkinlikle yapıldı. Kitap satışından elde edilecek gelir Adıyaman'daki depremzede öğrenciler için harcanacak.

Öğrenciler Kitaplarını Tanıttı

Güler Mustafa Kılzılağaç İlkokulu 3-E öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Mahire Demirsoy rehberliğinde “Arılar Ülkesi 3” isimli öykü kitabını yazdı. Kitabın tanıtımı Oasis Bodrum içerisinde düzenlenen etkinlikle yapıldı.

Etkinlikte halkoyunları gösteriler sunan öğrenciler, yazdıkları öykülerden oluşan kitabı konuklara tanıttı. Satışı da yapılan kitaptan elde edilen gelir, Adıyaman Gölbaşı’nda eğitim gören depremzede öğrencilere bağışlanacak.

Sınıf Öğretmeni Mahire Demirsoy, Kent Haber’e yaptığı açıklamada daha önce 2 adet yazdıkları kitabın üçüncüsünü yazdıklarını dile getirerek şu bilgileri aktardı;

“Bu bizim 3’üncü kitabımız. Arılar Ülkesi bir sosyal sorumluluk projesi. Hepsinin geliri de dezavantajlı çocuklarda kullanılmak üzere bağışlandı. Bu da o şekilde olacak. Sağ olsun İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Aldal, Adıyaman Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçti. Bizler artık kardeş olarak güzel bir sevgi köprüsü kuracağız.”

Kitabın hazırlanma sürecinden de bahseden Demirsoy, “Bu kitabın altyapısı birinci sınıftan itibaren başladı. Çocuklara hikaye kitabı yazdırmak için önce dramatize ederek, hikayeleştirme, resimlerle bir altyapısını hazırladık. İkinci ve üçüncü sınıfta hikaye nasıl yazılır, onu öğrendik. Üçüncü sınıfın ikinci dönemi, artık hikayelerimiz oluşmaya başladı. Şimdi de artık filizlendi, çiçek açtı. Bu kitapta 26 öğrenci ve örnek olarak da öğretmenlerinin hikayesi var. Toplamda 27 tane hikaye var.” diye konuştu.