Pakistanlı Gezgini Dostları Karşıladı

Bodrum’a gelen Pakistanlı motosiklet gezgini Muhammet Igbal, Bodrumlu arkadaşı Namık Kemal Başbay ve hobidaşları tarafından karşılandı.

Pakistanlı Gezgini Dostları Karşıladı

Ülkesini ziyaret eden motosiklet gezginlerini evinde ağırlayan ve yardımcı olan evli ve 4 çocuk babası Muhammet Igbal, bu kez kendisi tura çıktı. Ülkesinden yola çıkan gezgin, İran üzerinden Türkiye’ye geldi. Pakistan’da oto galericilik yapan Muhammet Igbal’in son durağı ise Bodrum oldu. 

Muhammet Igbal’i, Pakistan’da ağırladığı Bodrumlu gezgin arkadaşı Namık Kemal Başbay ile ilçedeki motosiklet gezginleri karşıladı. Igbal, birkaç gün Bodrum’da kaldıktan sonra turuna devam edecek. 

Bodrumlu gezgin Namık Kemal Başbay, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Muhammet Igbal, Dünya’da Pakistan’dan yolu geçen tüm gezginleri evinde misafir eden, ağırlayan ve bunu karşılıksız yapan, yüreğini, evini, gönlünü açan bir insan. Bizim için çok kıymetli, çok değerli. Hatta gezgin arkadaşlarımız Pakistan’a giderken vize almak için inanılmaz derecede yardımcı olur. Sırf benim değil, tüm gezginlerin sevdiği bir insan. Kendisini çok seviyoruz. Bodrum’a geldi, burada birkaç gün misafirimiz olacak. Kendisini burada ağırlayacağız. Buraya geldiği için kendisine çok teşekkür ederim.”

Muhammet Igbal da yaptığı açıklamada Bodrum’a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Tüm Türkiye benim evim gibi. Gittiğim her yerde arkadaşlarım var. Burada her gün bir arkadaşımın yanına gidiyorum. Namık Kemal de benim bir kardeşim. Onun isteği üzerine buraya geldim. Biz bir aileyiz ve inşallah daha çok bir araya geleceğiz. Ben de onlarım ülkemde, evimde ağırlamaktan gurur duyuyorum.”

Pakistanlı gezgin Bodrum’dan sonra Kapadokya ve Karadeniz kıyılarına gideceğini söyledi. 

Muhabir: Hamdi Yörür