Resmi Olarak 401 Bilet Satılmış!

Bodrum Antik Tiyatro'da, 27 Ağustos'ta gerçekleşmesi gereken Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ) konserinin iptal edilmesi ile ilgili organizasyon firmasından bir açıklama geldi. Firma resmi olarak 401 bilet satıldığını, grubun ise konser için 70 bin TL istemesi yüzünden konserin iptal edildiğini açıkladı.

Resmi Olarak 401 Bilet Satılmış!

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı MFÖ konserinin, Mazhar Alanson’un yaptığı bir açıklamaya vatandaşların gösterdiği tepkiden dolayı bilet satışlarının az olması nedeniyle ertelendiğini öne sürmüştü. Sosyal medyadaki bazı hesaplar paylaşımlarında, Alanson'un söylediği iddia edilen "İlkokulda 5 senede Selanikle Anıtkabir arası tüm kareleri beynimize soktular. Ama kanımızda Fatih'in kudreti, ruhumuzda Peygamberimizin aşkı vardı bunu unuttular" sözü sebebiyle ünlü isme tepki gösterildiğini iddia ettiler.

Sosyal medya ve ardından basında yer alan bu iddialara ilişkin konseri organize eden Kerki Solfej firması tarafından bir açıklama yapılarak şöyle denildi:

"27 Ağustos akşamı yapılması planlanan M.F.Ö. Bodrum Antik Tiyatro Konseri için satılan resmi bilet 401 (dörtyüz bir) adet, etkinliğin resmi bilet geliri 51.000 (elli bir bin) Türk lirasıdır.

Bu sayı grup üyeleri ve menajerleri ile paylaşılarak teknik, konaklama, ulaşım ve sair giderler tarafımıza ait olacak şekilde konserin tüm bilet satış gelirlerini kendilerine bırakarak organizasyonu gerçekleştirme talebimiz olmuştur. Ancak grubun sahneye çıkmak için 70.000 TL talep etmesi neticesinde firmamız ve grup arasında mevcut durum münazara edilmiş, bu görüşmeler sonunda alınan ortak kararla konserin iptali kararlaştırılmıştır.

27 Ağustos MFÖ Bodrum Antik Tiyatro performansı ile ilgili çeşitli mecralarda yer alan yanlış bilgilerin ve asılsız haberlerin dikkate alınmamasını rica eder, sağlıklı günler dileriz.”

Öte yandan organizasyon firmasının yaptığı bu açıklama sosyal medyada ifade edilen bilet satışları doğru olmasa da bir problem olduğunu teyit etmiş oldu. Yıllardır Bodrum'da verdikleri tüm konserlerde binlerce hayranını konser alanlarına dolduran gruba karşı bir tepki olduğu da açığa çıkmış oldu.